Справа зі скасування держпідтримки перевернулась із ніг на голову. Спершу Єлєні Остапенко та двом велосипедистам Тому Скуньїшу та Крістсу Нейландсу було відмовлено у державному фінансуванні.

До теми Латвія покарала партнерку тенісистки з України: та виступала зі спортсменами країни-терориста

Самі не знаю, чого хочуть

Причиною такого рішення Латвії було те, що вони виступали на комерційних змаганнях разом зі спортсменами з ворожої Росії та її союзниці Білорусі.

Цікаво, що Остапенко вирішила посидіти на двох стільцях – грати у парі з українкою Людмилою Кіченок та водночас брати участь у турнірах із росіянами та білорусами.

Однак 15 березня стало відомо, що трьом латвійським спортсменам повернено державне фінансування. Про таку кардинальну зміну рішення сповістила міністерка освіти і науки Латвії Анда Чакша.

Вона заявила, що Міністерство освіти та науки прислухались до звернень латвійських федерацій тенісу та велоспорту.

"Оцінюючи обставини, пов'язані з утриманням матеріальної допомоги спортсменам олімпійської збірної Латвії Єлєна Остапенко, Тому Скуїньшу та Крістсу Нейландсу, а також прислухаючись до думки Латвійської федерації велоспорту та Латвійського союзу тенісу, Міністерство освіти та науки у співпраці з Латвійським олімпійським комітетом підготувало поправки до договору про державну фінансову підтримку спортсменів олімпійської збірної Латвії. Сьогоднішні поправки передбачають скасування утримання пільг для згаданих спортсменів та забезпечать повний обсяг фінансування", – заявила Анда Чакша.

Цікаво, чи після таких різких рішень 25-річна латвійська тенісистка буде далі виступати на комерційних змаганнях із росіянами та білорусами.

  • Єлєна Остапенко – 25-та ракетка світу, яка у 2023 році не завоювала жодного трофея. Натомість заробила понад 500 тисяч доларів призових.
  • Загалом за свою кар'єру заробила вже понад 12,3 мільйона призових та 5 титулів.
  • Найвища позиція у світовому рейтингу WTA – 5-те місце.