Ось лише декілька порад, які допоможуть легше увійти в звичний режим пробіжок та не травмуватись, передає Women Zone.

Правильне налаштування

Люди найчастіше кидають біг з трьох причин: фізична – складно, психологічна – важко, фізико-психологічна – дуже важко. Тут найголовніше не зійти з дистанції. Саме для цього потрібно правильно починати і дотримуватися не тільки тих правила, які стосуються вашого фізичного стану, але і ті, які підтримують правильний психологічний настрій.

Багато ходити пішки

Кожна людина може стати бігуном. Біг – це наша вроджена здатність, просто потрібно згадати, як це робити правильно. Відомі тренери радять починати повільно і нарощувати темп поступово, а краще взагалі почати з ходьби. Просто багато ходити. Пізніше можна починати бігати в дуже повільному темпі, чергуючи біг з ходьбою.

Розминка перед бігом

Гарна розминка робить тренування легшим і довшим, знизивши ризик отримання травм до мінімуму. До того ж розминка – це набагато більше, ніж просто активізація м'язів і збільшення припливу крові. Вона також запускає нашу нервово-м'язову систему, за допомогою якої тіло починає активно виробляти жироспалювальні ферменти. Вони, в свою чергу, допомагають нашій аеробній системі працювати більш ефективно.

Різноманітність

Часто люди навіть не замислюються над тим, що урізноманітнити біг можна не тільки зміною темпу, але і зміною поверхні. Наприклад, один тиждень можна бігати на біговій доріжці, наступний – по асфальтованих тротуарах свого району, а пізніше можна спробувати біг по ґрунтових доріжках в парку. Однак, аби не травмуватись, варто враховувати особливості покриття. До прикладу, бетон дуже твердий і абсолютно не амортизує удари стопи. Тому так дуже легко травмувати ступні.

Правильне положення тіла

Якість бігу залежить не тільки від того, з якою швидкістю ви перебираєте ногами, а й від роботи всіх інших частин тіла. До прикладу погляд має бути спрямований вперед, а плечі повинні бути розслаблені.

Читайте також: Як швидко і міцно заснути – прості вправи, що дійсно працюють

Починати бігати ніколи не пізно

Ніколи не думайте про те, що починати бігати в вашому віці вже пізно. Бігати ніколи не пізно. Ніхто не вимагає спринтерської швидкості або витривалості, але навіть дуже швидка ходьба зможе покращити здоров’я та зарядити енергією на весь день.