Розпочалося все з того, що активіст Сергій Стерненко пообіцяв 10 тисяч доларів тому, хто візьме Гіркіна в полон. Але до цього збору почали долучатися й інші активісти, серед яких і тенісист Сергій Стаховський. Тож сума одразу зросла до 50 тисяч доларів.

До теми Таке враження, що Гіркіна будуть шукати й у Росії, – Стаховський

Та на цьому все не зупинилося. І про винагороду вирішили оголосити в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України. Однак там одразу заявили, що сума винагороди складе 100 тисяч доларів за передачу Гіркіна в полон.

Не лише гроші

Але тих, хто вирішить докластися до винагороди за Гіркіна може бути ще більше. І не завжди мова йтиме про гроші. Баскетбольний клуб Київ-Баскет пообіцяв тому, хто візьме Гіркіна в полон, ігрову майку з автографами гравців.


Винагорода за Ігоря Гіркіна від Київ-Баскет / Ілюстрація БК Київ-Баскет

"Окупанти мають відповісти за скоєні злочини, а ми будемо вдячні нашим героям, які в цьому допоможуть", – зазначили в клубі.

У чому підозрюють Гіркіна

  • Ігор Гіркін (Стрєлков) – російський терорист, колишній так званий "міністр оборони" російських окупантів на захопленій території Донецької області.
  • Наразі СБУ та Генеральна прокуратура порушила проти Гіркіна низку справ за терористичну діяльність, тортури, вбивства та порушення державного суверенітету.
  • Також оголошений Нідерландами в міжнародний розшук у справі про збиття цивільного Boeing 777 рейсу MH17.