Початок конфлікту

2 лютого організатори зимових Олімпійських ігор в Південній Кореї оголосили, що "всі учасники" отримають подарунки від Samsung – одного з головних партнерів змагань, пише Tjournal. Цим подарунком виявилася спеціальна версія смартфона Galaxy Note 8, що отримала назву Olympic edition.

Модель не з'явиться в продажу, її видали виключно спортсменам і членам делегацій, які зможуть забрати подарунок додому після Ігор. Згодом з'ясувалося, що 22 атлетам КНДР і чотирьом атлетам з Ірану смартфони не дісталися.

Читайте також: Церемонія відкриття Оліміпіади-2018: текстова онлайн-трансляція

Причиною стали міжнародні санкції: резолюція Радбезу ООН забороняє поставляти в обидві країни предмети розкоші та товари, які теоретично можна використовувати у військових цілях.

Вартість Galaxy Note 8, десь приблизно 1 тисячі доларів у Південній Кореї, дозволяє прирівняти подарунок компанії до "предмету розкоші".

Ще в січні 2016 року ООН зняв з Ірану частина санкцій, введених через звинувачення в розробці ядерної зброї, але деякі з них досі залишаються в силі. А Samsung вже кілька років популярний в цій – телефонами корейської компанії користуються майже 18 мільйонів іранців. У виданні Business Insider припустили, що таким чином організатори Ігор вирішили перестрахуватися.

Іранський ультиматум

Рішення Південної Кореї не видавати спортсменам безкоштовні смартфони викликало велике обурення в Ірані. Іранське новинне агентство FARS прибрало зі свого сайту всі банери Samsung і тимчасово перепинило рекламну співпрацю з компанією. Представники FARS назвали вчинок корейців "несправедливим і неспортивним".

Пізніше глава МЗС Ірану Джавад Заріф викликав до себе посла Південної Кореї через відмову надати спортсменам безкоштовні смартфони.

Читайте також: Церемонія відкриття Олімпіади-2018, яка "помирила" Південну та Північну Корею

Заріф поставив Samsung ультиматум, пригрозивши "жахливими наслідками" і бойкотом всіх продуктів компанії. За словами міністра, він не буде користуватися продукцією корейців, поки не почує вибачення.

Ми не будемо мовчати, поки хтось принижує нашу національну гордість, самобутність і гідність,
– заявив він.

До нього приєдналися інші чиновники. Глава Національного олімпійського комітету відправив офіційний лист в МОК з вимогою розібратися в ситуації.

Розв'язання конфлікту

Через кілька годин після ультиматуму представники МОК оголосили, що на цей раз "абсолютно всі спортсмени та члени делегацій" стануть володарями Samsung Galaxy Note 8.

Читайте також: Спортивний арбітраж все ж таки не допустив російських спортсменів на Олімпіаду

Учасники збірної Ірану також зможуть забрати подарунки додому після Олімпійських ігор. Атлети з КНДР також отримають смартфони, але з однією умовою: вони повинні будуть залишити їх в Пхьончхані після останнього змагального дня.

Іранська делегація погодилася прийняти подарунки, порахувавши конфлікт вичерпаним. За інформацією The Washington Post, учасники Олімпіади з Північної Кореї відмовилися від смартфонів Samsung.