В італійському Ріміні цими днями проходить чемпіонат Європи-2024 зі спортивної гімнастики. Передостанній день виявився досить вдалим для України, пише 24 Канал.

До теми Перша медаль України: Верняєв став віцечемпіоном Європи зі спортивної гімнастики

Подвійне золото

Наш гімнаст Ілля Ковтун став справжнім героєм дня, здобувши протягом суботи, 27 квітня, аж дві золоті медалі. Спочатку українець виграв змагання у вправах на паралельних брусах.

Ковтун серед перших розпочав змагання та одразу захопив лідерство. Гімнаст виконав вправу складністю 6,9, отримавши за неї 15,633 бала. У підсумку ніхто не зміг побити результат українця.

Результати у вправах на паралельних брусах:

1. Ілля Ковтун (Україна) – 15,633
  2. Маріус Георгіу (Кіпр) – 14,866
  3. Ное Зейферт (Швейцарія) – 14,833

У цьому ж змаганні шосте місце посів ще один представник України Назар Чепурний (13,866). Для Ковтуна це друга перемога поспіль на Євро у вправах на паралельних брусах.

А вже згодом Ілля ще й став чемпіоном у вправах на перекладині. Хлопець вийшов на змагання четвертим та одразу перевершив всіх своїх суперників. Вправу складністю 5,9 Ковтун виконав на 14,600 бала.

Результати у вправах на перекладині:

1. Ілля Ковтун (Україна) – 14,600
  2. Роберт Творогал (Литва) – 14,566
  3. Маріус Георгіу (Кіпр) – 14,366

Зовсім трохи від нього відстав литовець Роберт Творогал (14,566 бала). Для Іллі це вже сьома медаль в історії на чемпіонатах Європи. Загалом же у України вже є чотири медалі на Євро-2024 зі спортивної гімнастики.