Нещодавно спортивні медіа багато писали про юного шахіста Гукеша Доммараджу з Індії, який став наймолодшим на сьогодні гросмейстером світу. Юний талант завоював найвище звання, коли йому виповнилося лише 12 років 7 місяців і 17 днів!


Тихон Черняєва на п'єдесталі

Лише цей "хвостик з 17 днів" не дозволив Гукешу побити рекорд Сергія Карякіна, який в далекому 2002 році став гросмейстером у 12 років і 7 місяців і до цього часу залишається наймолодшим маестро в історії. До речі, Росія дуже гордиться цим рекордом, але, нагадаємо, що не має до нього ані найменшого стосунку – встановив Карякін досягнення, коли був українцем і навчався в славетному Краматорському шаховому клубі ім. Момота разом з іншими нашими зірками, зокрема, Русланом Пономарьовим, який свого часу став наймолодшим чемпіоном світу в історії шахів.


Тихон Черняєв: фото на пам'ять перед шаховою битвою

Втім, Україні не варто жити лише спогадами. Зараз у нас підростає достойна шахова зміна. Наприклад, 9-річний харків’янин Тихон Черняєв уже встановив кілька рекордів.

Хронологія досягнень Тихона Черняєва

5 років – рекордсмен Національного Реєстру Рекордів України як наймолодший шахіст-першорозрядник.
6 років – чемпіон Харкова і Харківської області у вікових категоріях до 8-ми, 10-ти і 12-ти років.
6 років – отримав найвищий у світі стартовий рейтинг ФІДЕ у класичній грі (1685), швидкій грі (1992) і бліці (2009) серед дітей. Рейтинг зі швидкої гри і бліцу – на рівні 20-річних шахістів і старших.
6, 7, 8 років – перший номер світу, Європи і України в рейтингу ФІДЕ серед хлопців до 8-ми років.
7 років – дворазовий чемпіон України зі швидкої гри серед хлопців до 8 і 10 років, чемпіон з бліцу до 8 років, віце-чемпіон до 8 років, бронзовий призер до 10 років.
7 років – наймолодший шахіст світу, в якого є персональний YouTube-канал – PeshkaCh Tihon Chernyaev. До речі, є у нього і власна сторінка досягнень. Редактор обох ресурсів – мама Тихона – Світлана Черняєва.
7 років і 9 місяців – наймолодший кандидат у майстри спорту в історії шахів!
8 років і 3 місяці – дворазовий чемпіон світу зі швидких шахів і бліцу серед хлопців до 10 років.


Тихон Черняєв і зірка світових шахів Павло Ельянов

Днями Тихону Черняєву виповнилося 9 років. Побажаємо юному шахісту перемог, творчих досягнень, ну і, звісно, нових рекордів.

Читайте інтерв'ю з зіркою шахів України Іллею Нижником:

Як український шаховий вундеркінд пішов у магістри з кібербезпеки

Про топ-100 ще мрію, але головне – освіта: як США змінили українського вундеркінда