Вадим Маркович прокоментував вибори нового президента НОК 18 листопада у прямому ефірі національного телемарафону. Гутцайт заявив, що голосування було демократичним, адже усі українці живуть саме у такій країні.

Варто прочитати НОК має вигляд закритого акціонерного товариства, – Беленюк про сумнівні вибори президента

Гутцайт: Вибори були демократичними

Ми живемо в демократичній державі, і зараз ми воюємо за те, щоб у нас проходило все чесно. НОК – громадська організація, до якої за квотним принципом входять 170 осіб. Це видатні атлети, олімпійці, представники федерацій, обласних відділень НОК, громадяни, які розвивають спорт,
– сказав новий очільник НОК.

Гутцайт боїться втратити посаду

Гутцайт прокоментував й скандал, який виник навколо членів НОК Нестора Шуфрича та Григорія Суркіса. Обидва вже подали заяви про звільнення.

Згідно з Олімпійською хартією та статуту, більшість членів НОК – представники федерацій. Федерація стрільби з луку – незалежна федерація, яка делегувала від себе Нестора Шуфрича та призерку Олімпійських ігор Олену Садовничу до НОК за обов'язковою квотою. А пан Суркіс був обраний до складу НОК, згідно з його заявою, від квоти "громадяни, що розвивають спорт в Україні". За його обрання проголосували 99 зі 114 членів", – сказав президент НОК.

Але зараз ми вже знаємо – і я як голова Олімпійського комітету – отримали листи від пана Шуфрича та Суркіса, що вони йдуть з посади членів НОК. Тобто вибори пройшли демократично, ці листи – це теж демократично. Ми рухаємося вперед, розвиваємо наші стосунки та демократичну державу,
– додав Гутцайт.

"Ви розумієте, як хто працює в нашій країні"

Тоді у прямий ефір включився його прямий конкурент Жан Беленюк. Депутат-борець зізнався, що немає особливих претензій до виборів, але не розуміє, чому такий захід не можна було провести офлайн у Києві, а не онлайн. Адже країна переживає складні часи, які стосується електропостачання.

На що Гутцайт взявся тикати кількістю голосів. Виборці віддали 123 голоси за чинного міністра молоді та спорту. Натомість Беленюк отримав лише 22.

Цікаво "Прямо як референдум на Росії": українці бурхливо розкритикували вибори президента НОК

Новоспечений очільник НОК у некрасивій формі додав та показав свою нестримність: "Тому ви розумієте, як хто працює в нашій країні та має повагу в олімпійському комітеті".

За мене віддали 123 голоси, мій опонент Жан Беленюк отримав 22. Тому ви розумієте, як хто працює в нашій країні та має повагу в олімпійському комітеті. А щодо онлайн формату – коли розпочався ковід, багато чого почало проходити онлайн. Багато членів Олімпійського комітету знаходяться за кордоном, у різних містах. Тому хочу сказати, що все проходило чесно і демократично,
– відповів Гутцайт.

Далі в ефірі ставало все гарячіше. Гутцайт перейшов на особистості. Він заявив, що Беленюку потрібно розібратись: "Ти борець чи депутат". Жан лише похитав головою та з іронічною посмішкою відреагував на такі слова Вадима Марковича.

Схоже, що Гутцайт забув, що він теж очолює тепер дві великі та серйозні посади. Такі висловлювання не повинні лунати з вуст пана Вадима, адже він повинен подавати приклад усім в олімпійській спільноті України.