Та у 50-ті директор фестивалю оголосив конкурс для ювелірів, аби ті розробили зовнішній вигляд призу. Перемогу тоді здобув француз Люсьєн Лазон, перші “Золоті пальмові гілки” вироблялися за його проектом.

“Головна нагорода фестивалю має такий вигляд з 98 року. Гілка виконана з 24-каратного золота і розміщена на дорогоцінному кристалі”, - каже журналіст Марія Бірюкова.

Оновлений приз досить важкий, сама пальмова гілка важить 118 грамів , а кристал - понад кілограм. В ювелірній компанії кажуть, нагороду на фестиваль 2011 року створили наприкінці лютого. Над нею 40 годин працювало 5 найкращих ювелірів.

Володарі омріяного призу зізнаються - треба мати впевненість у своїй роботі, і нагорода сама прийде в руки. В цьому переконаний і минулорічний переможець у програмі “короткого метру” Серж Аведікян.

“Ці момент важко описати словами, бо серце вискакує з грудей. А потім я був дуже серйозний. Дуже складно сказати як можна прожити цей момент. Тільки треба жити, сказати, що Ви відчуваєте в цей момент і бути з публікою, і бути щасливим”, - каже режисер, володар “Пальмової гілки” Серж Аведікян.

Цього року підкорити Канни може й українська режисерка Марина Врода зі своєю короткометражкою “Крос”. Каже, автор і режисер має бути готовим і до перемог, і до поразок. Але для себе вже має відзнаку - це сам фестиваль.

“Ще в інституті, коли ти думає, якщо я отримаю перемогу, що я скажу людям. Треба подякувати мамі, тату. Всім. Мріяла колись - так, а зараз, стоячи тут, я розумію, що ну для мене це не буде так важливо”, - сказала режисер Марина Врода.

За статистикою, ще жодному з режисерів не вдалося отримати головну нагороду “Золоту пальмову гілку” три рази. По два призи мають 7 кіномитців, серед яких Френсіс Форд Коппола та Емір Кустуріца.

У 2010 році головний приз дістався тайському режисеру Апічатпонгу Верасетакулу за кінокартину “Дядечко Бунмі згадує свої минулі життя”. Хто цього року стане володарем найпрестижнішої відзнаки у світі кіно стане відомо з вуст голови журі - Роберта де Ніро - ввечері, у неділю.