Одним із тих, хто зайняв дуже радикальну позицію став захисник французької Ніцци Юсеф Аталь. Він поширив відео, у якому містився заклик влаштувати "чорний день для євреїв".

До теми Відомому футболісту загрожує ув'язнення за заклик влаштувати "чорний день для євреїв"

Рішення суду за антисемітські заклики

Через суспільний розголос та позицію клубу футболіст видалив пост, але Ніцца все одно безстроково усунула алжирця від роботи з командою. За 3 місяці Аталь так і не зіграв жодного матчу.

Тоді ж футболіста заарештували у Франції за звинувачення у "розпалюванні расової ненависті на ґрунті релігії". Згодом його випустили під заставу у 80 тисяч євро та призначили слухання по справі на грудень. Сам Аталь заперечував усі звинувачення та запевняв суддю в тому, що він не подивився повністю поширене відео та просто хотів зробити послання миру.

На початку 2024 року суд виніс остаточне рішення – 8 місяців позбавлення волі умовно для футболіста та штраф у розмірі 45 тисяч євро. Також алжирець має сплатити публікацію деталей винесеного вироку у двох газетах – регіональній Nice-Matin і загальнонаціональній Le Monde.

Поширення відео означає розділяти його вміст і надавати йому популярності. У цих 35 секундах не йдеться про мир у жодному випадку,
– заявила прокурор в залі суду.

Зазначимо, що попри відсторонення від матчів за клуб, Юсеф Аталь продовжує грати за збірну Алжиру. Після резонансного інциденту він провів 2 матчі у кваліфікації до чемпіонату світу, а також потрапив до заявки команди на Кубок африканських націй.