У Формулі-1 на початку березня стартував вже 75-ий сезон перегонів. Організатори зробили рекордну кількість гран-прі у 2024 році, їх буде аж 24.

До теми Театр одного актора та рекордне різноманіття гран-прі: чим зацікавить Формула-1 у сезоні-2024

Розклад без змін

Тим часом став відомий вже календар аж на 2025 рік. Формула-1 залишить у ньому ті рекордні 24 етапи. При цьому жодних нових гран-прі не планується.

Трохи зміниться лише послідовність гонок. На відміну від цього року, чемпіонат стартує в Австралії 16 березня (на два тижні пізніше ніж у 2024-му). Чинний чемпіонат починався 2 березня у Бахрейні.

Мінімальні заміни

Втім організатори змістили гран-прі у Сахірі, а також Джидді (Саудівська Аравія) через Рамадан. Вони пройдуть у квітні після етапі у Австралії, Китаї та Японії.

Читайте також Після майже 30 років пошуків: поліція таки знайшла Ferrari пілота "Формули-1" Герхарда Бергера

Серед інших змін – гран-прі Іспанії винесений перед канадським етапом та пройде одразу після Монако. А у серпні останнім етапом перед перервою стане гонка в Угорщині, а не Бельгії, як цього року. Завершиться сезон 7 грудні в Абу-Дабі (ОАЕ).

Нагадаємо, що останні три чемпіонати у Формулі-1 виграв пілот Ред Булл Макс Ферстаппен. Зараз же нідерландець також лідирує у заліку гонщиків сезону-2024 після чотирьох гран-прі:

  1. Макс Ферстаппен (Ред Булл) – 77
  2. Серхіо Перес (Ред Булл) – 64
  3. Шарль Леклер (Феррарі) – 59
  4. Карлос Сайнс (Фераррі) – 55
  5. Лендо Норріс (Макларен) – 37
  6. Оскар Піастрі (Макларен) – 32
  7. Джордж Расселл (Мерседес) – 24
  8. Фернандо Алонсо (Астон Мартін) – 24
  9. Льюїс Гемілтон (Мерседес) – 10
  10. Ленс Стролл (Астон Мартін) – 9