Детальніше про перебіг зустрічі читайте нижче:

Більше новин про Євро-2016 читайте тут.

Шлях до фіналу

Обидві команди пройшли досить цікавий і нерівний шлях до цієї гри. В активі "Ле Бльо" аж 5 перемог в основний час, серед яких варто відзначити вольову та яскраву вікторію над Ірландією, яка відкрила рахунок першою, тотальний розгром справжнього відкриття форуму Ісландії та останню звитягу над чинними чемпіонами світу. Щоправда, була ще нічия зі швейцарцями в матчі, який фактично нічого не вирішував, і жодної поразки.

Такими результатами "галльські півні" повинні завдячувати своїй атаці, яка була найефективнішою на чемпіонаті – команда Дідьє Дешама забила найбільше голів: 13 – 2,17 у середньому за гру. Крім того, три гравці французів опинились серед найкращих бомбардирів, а очолював рейтинг також "мушкетер" Антуан Грізманн – 6 м'ячів у активі. Відмінну гру демонстрував й голкіпер "триколору" Уго Льоріс, який вже не раз на цьогорічному форумі ефектно рятував свою команду.

Щодо Португалії, то її мало хто вважав фаворитом. "Європейські бразильці" перемогли в основний час лише одного разу та загалом забили 8 голів. Найрезультативнішими для них виявилися поєдинок групи проти Угорщини (3 м'ячі) та остання впевнена перемога над Уельсом (2 м'ячі). Однак португальці лідирували серед кількості завданих ударів – 112 (44 з яких були у площину). Найбільше ж ударів серед всіх гравців турніру завдав також підопічний Фернанду Сантуша – в активі лідера команди Кріштіану Роналду аж 46 пострілів, щоправда лише 12 з них влучили у ствір і 3 виявилися точними.

Історія протистоянь

Переважають французи португальців і в історії протистоянь – 18 перемог проти 5 у 24 іграх. Востаннє номінальні господарі фіналу обігрували "синіх" ще у далекому 1975-му, коли відбувся товариський матч. З того часу – 10 поразок поспіль. Можливо, саме це сформувало думку букмекерів, які одноголосно віддавали перемогу "галлам".