Меру Тернополя написали протест проти перейменування стадіону

Шимон Самуельс, директор Центру Симона Візенталя, звернувся у ФІФА з проханням відреагувати на присвоєння Центральному стадіону Тернополя імені Романа Шухевича.

До теми Інститут нацпам'яті Польщі засудив присвоєння стадіону в Тернополі імені Шухевича

У листі президенту ФІФА Джанні Інфантіно лідера УПА Романа Шухевича названо нацистом.

"Мисливець на нацистів і історик Голокосту нашого Центру доктор Ефраїм Зурофф написав меру Тернополя протест проти перейменування стадіону на честь нацистського гауптмана SS Schutzmannschaft 201 Романа Шухевича, активного учасника масових вбивств євреїв і поляків під час Другої світової війни", – мовиться у листі.

Окрім того, доктор Ефраїм Зурофф запропонував, щоб "на стадіоні вшановували "українських праведників", які на свій страх і ризик захищали єврейських утікачів, яких розшукував для знищення Шухевич".

Перейменування стадіону на честь "нацистського помічника" заплямувало гру

Шимон Самуельс закликав Джанні Інфантіно обговорити це питання на 71-му конгресі ФІФА, який відбудеться 21 травня в онлайн форматі.

Ми очікуємо, що ви настоїте на тому, щоб Українська асоціація футболу відмовила у проведенні матчів на цьому стадіоні, поки він не буде перейменований у дусі статуту ФІФА. ФІФА не повинна асоціюватися зі зловживанням футболом на службі ненависті. Перейменування Тернопільського стадіону на честь нацистського помічника масових вбивств заплямувало прекрасну гру,
– сказано у листі.

Сайт Центру Симона Візенталя повідомив, що Інфантіно відповів, пославшись на статтю 4 Статуту ФІФА "зайняти чітку позицію проти дискримінації будь-якого роду".

Що відомо про перейменування стадіону в Тернополі