Напередодні Ферстаппен показав лише другий час під час кваліфікації. Поул-позишн здобув пілот Ferrari Шарль Леклер. Але стартувати йому так і не вдалося.

Нагадаємо Календар Формули-1 зазнав чергових змін

Це вперше монегаск здобув поул на домашньому гран-прі. Але бодай стартувати Леклеру не вдалося. Ще під час кваліфікації він розбив свій автомобіль. Було побоювання, що не все гаразд з коробкою передач. Але у Ferrari вирішили не замінювати її (адже тоді гонщик би втратив п'ять позицій на старті та розпочинав би гонку лише шостим). Та після прогрівочного кола на гонці Леклер таки відправився в бокси – техніка таки була пошкоджена.

Тож перше місце на стартовій решітці було порожнім. На другому був Ферстаппен. Далі за ним розмістилися Валттері Боттас (Mercedes) та Карлос Сайнс (Ferrari), з третього рядка – Ландо Норріс (McLaren) та П'єр Гаслі (AlphaTauri). Льюїс Хемілтон стартував лише сьомим.

Сама гонка не відзначилася обгонами. Тож чи не єдина можливість для пілотів випередити суперника був піт-стоп. Саме тоді Хемілтон і втрати водну позицію, скотившись на сьоме місце. вдруге він відправився в бокси вже наприкінці гонки, щоб показати найкращий час кола. І це йому вдалося – 1:12.909 тепер новий рекорд гран-прі Монако.

Ще одним гонщиком, який зійшов у цій гонці, став Боттас. Коли він заїхав в бокси, то механіки не змогли зняти колесо. Виявилося, одна з гайок прикипіла, і впоратися з нею не вдалося.

Результати гран-прі Монако

 1. Ферстаппен, Red Bull
 2. Сайнс, Ferrari
 3. Норріс, McLaren
 4. Перес, Red Bull
 5. Феттель, Aston Martin
 6. Гаслі, AlphaTauri
 7. Хемілтон, Mercedes
 8. Стролл, Aston Martin
 9. Окон, Alpine
 10. Джовінацці, Alfa Romeo
 11. Райкконен, Alfa Romeo
 12. Ріккардо, McLaren
 13. Алонсо, Alpine
 14. Расселл, Williams
 15. Латіфі, Williams
 16. Цунода, AlphaTauri
 17. Мазепін, Haas
 18. Шумахер, Haas

Перемога Ферстаппена дозволила йому вийти на перше місце в заліку пілотів. Він набрав 105 очок. І обійшов Хемілтона, в якого 101 бал. Для Ферстаппена це друга перемога в сезоні. І лише 12 – в кар'єрі в Формулі-1.

Другим фінішував Сайнс. Це перший подіум для іспанського гонщика за Ferrari. Третім фінішну лінію перетнув Норріс. набрані очки дозволили йому піднятися на третє місце в заліку пілотів.

На перше місце в кубку конструкторів вийшов Red Bull. Адже Серхіо Перес фінішував четвертим, і "червоні бики" заробили 37 очок, на один бал обійшовши Mercedes.