Черговою демонстрацією дружніх відносин між країнами стала передача Естонією для України робота-сапера. Він призначений для безпечного розмінування територій.

Читайте також Готова переписувати історію: Магучіх прокоментувала перемогу на чемпіонаті світу

Перемога, яка вийшла за межі спорту

Робот називається "Ярослава" та названий на честь української легкоатлетки Ярослави Магучіх. Таким чином естонські друзі відзначили перемогу українки на чемпіонаті світу в Будапешті та назвали свій апарат її ім'ям.

Міністерка економіки України Юлія Свириденко відзначила, що наданий Естонією робот-рятівник-розмінувальник є одним з найвідоміших у світі у своїй галузі та дуже допоможе Україні.

Цей робот є одним із найвідоміших у світі для розмінування та знешкодження боєприпасів. Ним можна керувати дистанційно, забезпечуючи безпеку саперів,
– заявила Свириденко.


Робот-сапер "Ярослава" / інстаграм weareukraine.info

Приємно, що молода українська чемпіонка не тільки здобуває перемоги на спортивних майданчиках, а й надихає інші країни активніше допомагати рідній Україні. Чекаємо тепер від Ярослави побиття світового рекорду, який спонукатиме когось передати нашим воїнам літаки F-16, далекобійні ракети Taurus та ЗРК ATACMS.