У перший день у пронесенні олімпійського вогню участь взяла українська гімнастка Марія Височанська. Вона стала лідером команди атлетів з країн ЄC, які розпочали естафету.

Читайте також Як українцям поводитися з росіянами та білорусами на Олімпіаді: чіткі правила від НОК

Знак єдності, надії та солідарності

Наша спортсменка пронесла факел з олімпійським вогнем вулицями Марселя, а поруч з нею крокували інші 27 атлетів, які представляють кожну з країн Європейського Союзу.

Участь українки в цьому заході прокоментувала Міністр спорту Франції Амелі Удеа-Кастера. Вона заявила, що залучення України до естафети у складі спортсменів з країн ЄС є важливим меседжем про підтримку нашого народу.

Це спосіб підкреслити нашу солідарність з Україною в той час, коли вона страждає від жахливої загарбницької війни. Це знак єдності, надії та солідарності. Ми хочемо, щоб вони перемогли,
– заявила Амелі Удеа-Кастера.

Марія Височанська з олімпійським вогнем: дивіться відео

Після участі в церемонії Марія Височанська не стримувала своїх емоцій. Спортсменка заявила, що це дуже важлива подія в її житті й вона безмежно пишається представляти Україну на святі спорту.

Переказати словами всі емоції складно, бо вони надзвичайно великі. Це гордість і надзвичайна радість, що Україна стала 28 країною-учасницею. Мені надали таку честь нести олімпійський вогонь. Це дуже зворушливо, і я надзвичайно щаслива,
– сказала Марія.

Зазначимо, що батько Марії Височанської – український воїн. У 2015 році він брав участь у 242-денних боях за Донецький аеропорт, де був поранений. Після початку повномасштабного вторгнення він знову долучився до Сил Оборони й нині захищає Україну від російських загарбників.

Нагадаємо, що Марія Височанська є чемпіонкою Європи з художньої гімнастики й учасницею Олімпійських ігор-2020. У Токіо вона у складі збірної України у груповому багатоборстві дійшла до фіналу, де посіла сьоме місце на турнірі.