Міжнародна федерація важкої атлетики (IWF) повідомила про тимчасове відсторонення одразу 16 російських штангістів. Санкції застосовані на підставі бази даних LIMS московської антидопінгової лабораторії, повідомляє 24 Канал з посиланням на російські ЗМІ.

Читайте також Фінансують російські ракети та захищають московських попів: ТОП-10 спортсменів-зрадників України

Росіянам нагадали про допінг-скандал

Усі штангісти відсторонені через порушення антидопінгових правил у 2012 році. Переважна більшість атлетів вже припинили свої виступи у змаганнях.

До списку потрапило чимало титулованих спортсменів. Зокрема дворазовий чемпіон світу (2010, 2013) Алєксандр Іванов. Уродженець грузинського Руставі у листопаді 2016 року був позбавлений срібної медалі Олімпійських ігор 2012 року в Лондоні. Це сталося після перевірки допінг-проби атлета.

Крім того, до списку відсторонених увійшли срібні призери чемпіонату світу 2011 року Алєсєй Юфкін та Армен Казарян, бронзовий призер чемпіонату світу 2013 року Рамазан Расулов, володар бронзової медалі чемпіонату Європи 2009 року Дмітрій Іваненко, призери молодіжних та юніорських чемпіонатів світу та Європи Алєксандр Сафарян, Сослан Гаглоєв, Євгєній Коломієць, Мартін Сабанчієв та Едуард Міжгіхов, призери чемпіонатів та кубків країни Ванік Мкртумян, Георгій Сідаков, Татьяна Кренделєва, Сєргєй Дементьєв та Валентин Пономарьов.

Допінговий скандал в Росії

  • Нагадаємо, що рішення про масове застосування російськими спортсменами заборонених речових приймалося на державному рівні.
  • Підміна допінг-проб росіян відбулася під час зимової Олімпіади в Сочі. Порушення були викриті Всесвітнім антидопінговим агентством.
  • У вживанні допінгу підозрювалися 300 російських спортсменів. Цей список постійно розширювався.
  • За результатами розслідування Росію відсторонили від зимової Олімпіади-2018. Проте пізніше це відсторонення викрили, як фейкове. Росіян позбавили використання державних символів, але жодних обмежень стосовно спортсменів не застосували.
  • У грудні 2017 року членство Олімпійського комітету Росії в МОК були призупинене.