Чеський олімпійський чемпіон неодноразово розносив позицію НХЛ та WTA за їх мляву або ж відверто проросійську позицію. Через це "запорєбріком" легендарного "Домінатора", який раніше грав у Росії, почали вважати русофобом.

До теми Винні у брехні та мають нести відповідальність: Гашек розніс WTA за їх проросійську позицію

Росія – агресор, а НХЛ несе відповідальність за війну

Проте Домінік Гашек себе не відносить до таких. Він поспілкувався з російським ЗМІ та по поличках розклав, що так виглядає не русофобія, а здоровий глузд.

Колишній воротар заявив, що він не висловлюється різко, як йому закидують з країни-агресорки, а лише висловлює свої думки у чіткій та правдивій формі. Тому, попри свій бекграунд виступів у Росії, він просто обрав сторону, за якою добро та правда у цій війні.

Щодо Росії, то, на жаль, вона вторглася на територію України й розпочала там війну. Саме тому я виступаю на публіці відповідним чином. Для мене нічого принципово не змінилося, я просто реагую на нові моменти, на які не очікував 13 років тому.

У 2010 році я й уявити не міг, що Росія обере такий напрямок: у 2014-му приєднає півострів Крим, а у 2022-му почне війну,
– цитує Гашека 24 Канал із посиланням на росЗМІ.

Ще раніше Гашек висував свою думку щодо НХЛ, де грає чимало російських хокеїстів. Колишній спортсмен висунув цікаву пропозицію до Ліги, яка була б фінансова вигідна для України. Згідно з нею, НХЛ має перераховувати 2-4 мільярди доларів за кожен рік гри Овечкіна та інших росіян, адже таким чином легалізує агресію Росії.

Чех підтвердив напряму росіянам, що вважає це справедливим рішенням, адже наслідки такої поведінки НХЛ є трагічними.

Так. Дозволяючи грати громадянам Росії, які не засудили дії Росії в Україні, НХЛ робить величезну рекламу війни. З вини НХЛ гинуть українські та російські солдати. А російські хокеїсти разом із НХЛ беруть участь у цьому.

Враховуючи доходи НХЛ, я вважаю адекватною для України суму у два-чотири мільярди доларів за сезон. На жаль, це не поверне втрачені українські та російські життя,
– сказав Гашек.

Хто такий Домінік Гашек

Легендарний воротар, який провів 18 років у найсильнішій хокейній лізі світу. де представляв 4 клуби: Чикаго Блекгокс, Баффало Сейбрс, Детройт Ред-Вінгс і Оттава Сенаторс. 6-разовий найкращим голкіпер сезону в НХЛ.

Єдиний воротар в історії, який двічі ставав найціннішим гравцем ліги за результатами регулярного сезону. У складі Детройт Ред-Вінгс 2 рази тріумфував у Кубку Стенлі.