Наказ про нагородження орденом "За заслуги" III ступеня Дмитра Підручного був підписаний президентом Зеленським ще 13 вересня 2019 року. Нагороду біатлоніст отримав з нагоди Дня фізичної культури та спорту. Однак сам орден він отримав лише 20 липня 2020 року в приміщенні Тернопільської облдержадміністрації.

До теми: Російські журналісти знають мою позицію і через це не підходять, – біатлоніст Підручний

Як пояснили в Тернопільській ОДА, вручення відбулося лише зараз через епідемію коронавірусу.

На нагородженні був присутній і начальник ГУНП в Тернопільській області Олександр Богомол, котрий є головою тернопільського осередку фізкультурно-спортивного товариства "Динамо". На сайті ж місцевої поліції вийшла новина про нагородження. Однак автори новини чомусь вказали, що "наказ про державну нагороду для тернополянина був підписаний Президентом України ще на початку року". Хоча це сталося ще у вересні 2019 року. Там же наведена і цитата Підручного.

"Цю нагороду я чекав довго. У березні 2019 року виборов звання чемпіона світу з біатлону серед чоловіків, перемігши в гонці переслідування, а на початку цього року дізнався про присвоєну мені державну відзнаку – орден "За заслуги" III ступеня. Але карантин відтермінував цей урочистий момент, проте я щасливий", – йдеться в заяві Підручного.

Варто додати, що сам Підручний – старшина Нацгвардії, яка перебуває у підпорядкуванні МВС.

Дмитро Підручний: коротко про нього

  • Український біатлоніст родом зі села Острів, Тернопільського району.
  • Чемпіон світу та Європи з біатлону.
  • 10 березня 2019 року став першим українцем – чемпіоном світу з біатлону серед чоловіків, перемігши в гонці переслідування.
  • Учасник збірної України з біатлону на Зимових Олімпійських іграх у Сочі в 2014 році та на Зимових Олімпійських іграх у Пхьончхані в 2018 році.
  • Капітан чоловічої збірної України з біатлону.