• Виграно титулів: 1 WTA (Гонконг, 2018), 3 ITF
  • Місце у рейтингу WTA: 34 (станом на 4 лютого 2019)

З чого все почалося

Займатися тенісом Даяна Ястремська розпочала у 5-літньому віці. За однією з розповідей, вона побачила у парку тенісні корти і зацікавилася. Та на тренування її відвів дідусь – Іван Ястремський (про нього буде згодом). Хоча, окрім тенісу, Даяна у юному віці займалася ще гімнастикою, танцями та плаванням.

"Вибрала саме теніс, тому що він дуже важкий та красивий. Я люблю працю і я хочу написати свою нову історію в тенісі", – зізнавалася тоді ще 12-річна Ястремська. Тоді вона дійшла до фіналу престижного Orange Bowl. Хоча перший титул виграла ще за п’ять років до цього.

Перші титули та дебют серед профі

Перший дитячий турнір Даяна зіграла в сім років, і там вже боролася з дітьми, які були старшими на кілька років. Як згадує сама Даяна, після поразки вона була засмучена і не обійшлося без сліз, незважаючи на те, що всі її хвалили й говорили, що для її віку третє місце – прекрасний результат.

У 15 років Даяна завоювала вже перший професійний титул. Причому примудрилася виграти не просто 10-тисячник, з яких починають всі юні тенісистки, а підкорила відразу 25-тисячник в Бразилії, здолавши по дорозі багатьох більш досвідчених тенісисток. При цьому перемогла у фіналі другу сіяну турніру Алізе Лім з Франції, не віддавши їй жодного сету.

Таким чином Ястремська стала першою в історії тенісисткою, народженою у 2000-х, яка виграла 25-тисячник ITF.

Вже згодом у 2016 році українка зуміла пробитися у фінал Вімблдонського турніру року серед дівчат в одиночному розряді та стати фіналісткою Відкритого чемпіонату Австралії 2016 року в парному розряді.

Нагорода за фінал юнацького Вімблдону

Саме у 2016 році Ястремська починає виступати і в турнірах WTA серед дорослих. Вона отримує "wild-card" (запрошення від організаторів) на турнір у Стамбулі. Правда, під час жеребкування потрапляє на шосту сіяну на турнірі Нао Хібіно. Українка виграла перший сет і у другому вела 3:1, та більш досвідчена японка зуміла переломити хід поєдинку та перемогти.

Турецьке запрошення

"Wild-card" від організаторів у Стамбулі був не випадковим. Ястремській, яка у той час тренувалася у Туреччині, пропонували змінити громадянство, щоб виступати під турецьким прапором. Однак вона відмовилася.

Тренери

Попри те, що їй лише 18 років, Ястремська вже встигла змінити чимало тренерів. Серед них – і доволі відомі імена. Так, вона працювала під керівництвом тренерського дуету Валерія Кутузова та його дочки – екс-тенісистки топ-100 Вікторії Кутузової. Після успіху на Orange Bowl у 2012 році з Даяною працював відомий в недавньому минулому тенісист Жан-Рене Ліснар (колишній 44-й номер світового рейтингу).

Вже після того серед її тренерів був Магнус Норман, який привів Стена Вавринку до перемог на Australian Open і Roland Garros.

Тепер дівчина займається в академії колишньої першої ракетки світу Жюстін Енен у Бельгії.

Перемога у Гонконзі

Заговорити про Ястремську як нову зірку українського тенісу випало після турніру WTA у Гонконзі у неділю, 14 жовтня 2018 року. Саме на цьому турнірі ще одна українка Еліна Світоліна була першою сіяною. Але програла у чвертьфіналі Ван. Саме з китаянкою у фіналі і зіграє Ястремська.

Варто додати, що жереб цього разу до Ястремської був прихильний. На шляху до титулу їй не потрапила жодна тенісистка з топ-20. Навіть Ван, з якою вона грала, посідає 24-є місце у рейтингу WTA. Хоча на турнірі були топ-тенісистки. Та ж Світоліна, Мугуруса, Остапенко.

Однак і заслуг Ястремської відкидати не варто. На шляху до титулу 18-річна спортсменка не віддала жодного сету суперницям.

За перемогу на цьому турнірі Ястремська отримала понад 163 тисячі доларів призових. А також завдяки цьому піднялася одразу на 36 сходинок у рейтингу, ставши 66-ю ракеткою світу.

Особисті рекорди

Вигравши у 2015 році турнір серії ITF, вона встановила свій перший рекорд (про це було вище). Та у 2018 році вона встановить (або поб’є) декілька рекордів. Так, вона стане першою тенісисткою 2000-го року народження, хто потрапить у топ-100 світового рейтингу. Станеться це ще у липні 2018 року. Вже згодом буде турнір у Гонконзі, після перемоги на якому Ястремська підніметься на 66-е місце у рейтингу.

На момент перемоги на турнірі у Гонконзі Ястремській виповнилося 18 років та 4 місяці. Вона стала наймолодшою тенісисткою в Україні, яка вийшла у фінал турніру WTA та виграла його. Для прикладу, Світоліній було 18 років та 10 місяців, коли вона виграла свій перший турнір WTA.

Окрім того, для Ястремської це четвертий фінал у сезоні, і друга перемога. До цього вона виграла турнір ITF в Римі, а також грала у фіналах турнірів у Великобританії та Франції.

Рік 2019

Такі вдалі виступи не залишилися поза увагою світової спільноти. Вже на перший турнір Grand Slam у 2019 році – Australian Open – українка потрапила без кваліфікації. Вже у першому колі вона перемогла господарку турніру Саманту Стосур. Значно важче було у наступному колі, де їй протистояла досвідчена Карла Суарес Наварро – 23-я ракетка світу на той час. Впевнено вигравши перший сет, через недосвідченість Ястремська хотіла чимшвидше виграти і другий сет, відтак матч. Але не зуміла. Та у третьому сеті українка таки зуміла виграти матч.

У третьому колі їй у суперниці випала Серена Вільямс. Цього разу досвід переміг молодість.

Та зупинятися на цьому Ястремська і не думала. 3 лютого 2019 року українка виграла престижний тенісний турнір в місті Хуахін (Таїланд) з призовим фондом у 250 тисяч доларів. Завдяки цій перемозі 4 лютого 2019 року вона стала 34-ю ракеткою світу.

Родина

Та щоб здобути такі результати у тенісі – треба чимало вкладати. Інколи призові за перемогу на турнірі навіть не покривають витрати на поїздку на цей турнір. При цьому ще треба платити тренерам. А зважаючи, що Даяна тренується за кордоном, це задоволення не з дешевих, яке поки не можна покрити заробленими призовими.

Згідно даних офіційного сайту WTA, Ястремська заробила за свою кар'єру 228 тисяч доларів. При цьому 163 тисячі доларів – це призові саме за перемогу у Гонконзі.

Дідусь тенісистки, про якого згадувалося на початку – Іван Ястремський. В Одесі він відомий тим, що свого часу був начальником Приморського райвідділу поліції міста. Батько ж – Олександр Ястремський, колись займався волейболом. Був навіть депутатом Одеської міської ради 5-го скликання. На фото з Instagram він з донькою у Маямі.

Instagram

Як і багато дівчат, Даяна веде Instagram, куди викладає чимало своїх фото. Багато з них пов’язано з тенісом, але є й з відпочинку. Особливо зі святкування її 18-ліття.

Як і кожна тенісистка, Даяна чимало подорожує. Частина з подорожей – участь у турнірах. Але є й просто з відпочинку.