Цього дня скандинавську гегемонію перервала німкеня Деніз Херманн. Німецька біатлоністка вибила два нулі та перетнула фінішну лінію першою, пише 24 канал.

Варто дізнатись Найсильнішим складом: збірна України визначила квартет на жіночий спринт ЧС-2023

Швидкість німкені на трасі була феноменальною. Після дургої стрільби вона поступалась Ханні Еберг 9 секундами, але вже на фініші випереджала шведку, яка стала другою. Гонка переслідування у нас буде цікавою, адже відставання між першим та другим місцем склало лише 2 секунди.

"Бронзу" чемпіонату світу-2023 здобула ще одна шведська біатлоністка Лінн Персон, яка теж показала чисту стрільбу. Жодної норвежки на подіумі.

84. Дар'я Блашко (0+0) +4:00.7

Першою серед українок на трасу вийшла Анастасія Меркушина. Старша із сестер класно розпочала ходом гонку, але це вплинуло на роботу на вогневому рубежі – два промахи, які відкинули Анастасію на найгірші позиції. Незвична стрільба у виконанні українки.

Ось на стійці українські прихильники біатлону вже побачили традиційну стрільбу від Меркушиної-старшої, яка вибила 5 із 5-ти. Однак відставання від тимчасової лідерки після двох вогневих рубежів склало 1 хвилину 45 секунд.

Другою у боротьбу за нагороди вступила Юлія Джима, яка вийшла на старт під 62-м номером. Лідерка збірної України відмінно відстрілялась на першій стрільбі та пішла на друге коло з відставання від першого місця, яке посіла норвежка Інгрід Ландмарк Тандреволд, у 22,5 секунди.

Вслід за Джимою на трасу вийшла Білосюк. Олена стартувала, показавши на першому колі лише 70-й хід, але така швидкість дозволила українці продемонструвати чисту стрільбу на лежці. Однак відставання від лідерки було вже доволі великим – 42 секунди.

На другій стрільбі Джима та Білосюк показали однакову точність – вибили 4 із 5-ти мішеней.

Останньою серед українок вступила у гонку Блашко. На лежці Дар'я вибила нуль, але її хід бажав бути кращим – з нулем відставання вже склало аж 55 секунд.

На останньому колі найшвидшою серед українок була Меркушина. Майже однаковий результат по швидкості на фінальному колі з Анастасією показала й Джима.

Блашко стала єдиною українкою, які вдалось чисто відстрілятись на двох вогневих рубежах. Але хід був у Дар'ї жахливий, який не дав натуралізованій біатлоністці показати кращий результат. Нагадаємо, що напередодні ЧС-2023 Дар'я перехворіла на коронавірус.

Блашко перетнула фінішну лінію лише у дев'ятому десятку та не відібралась у гонку переслідування.