Окрім Романовської, яка є чемпіонкою світу 2019 року з фристайлу, виключили і тренера збірної Миколу Козеко. Про це спортсменка розповіла в коментарі РБК.

До теми Україна приєдналася до санкцій Євросоюзу проти Білорусі

"Складно змовчати, закрити очі на те, що відбувається, тому навіть не роздумувала. Наслідки, природно, були передбачувані. Але це та ситуація, в якій потрібно показувати людські якості. Так, мене фактично виключили зі збірної через те, що відкрито підтримала протести. Але зараз я ні про що не шкодую, тому що чиста совість завжди важливіше", – заявила Олександра Романовська.

За її словами, в збірної Білорусії з фрістайлу про підтримку протестів висловлювалися тільки вона і головний тренер команди Микола Козеко. Наставник команди вже отримав лист, що він повинен повернути отримані стипендії за рік або навіть більше. При цьому що Козеко очолює збірну Білорусії з фрістайлу з 1993 року. Під його керівництвом команда завоювала сім нагород на Олімпійських іграх, в тому числі чотири золота.

Щодо Романовської, то вона спеціалізується на виступах в акробатиці. Вона є чемпіонкою світу 2019 року, дворазовою чемпіонкою зимової Універсіади 2019 року, а також багаторазовою переможницею етапів Кубка світу.

Романовська була однією зі спортсменок, яка підписала відкритий лист проти політичних репресій в Білорусі, які розпочалися після президентських виборів в країні у 2020 році. Вона активно виступала за перерахунок голосів на виборах.