Ситуація в групі G склалася так, що Бразилія завдяки двом перемогам вже вийшла в 1/8 фіналу. Цілком ймовірно, що команда зробить це з першого місця. А от за ще одну путівку змагатимуться Швейцарія, Камерун та Сербія. І поки кращі шанси саме у швейцарців, які набрали три очки, у той час, як камерунці та серби мають по одному заліковому балу.

До теми Хто вийшов в 1/8 фіналу чемпіонату світу з футболу 2022 в Катарі

Та не лише це робить матч між збірними Швейцарії та Сербії доволі цікавим та принциповим на турнірі. А їх історія. Хоча зіграли вони між собою лише один матч.

У 2018 році Швейцарія, Сербія та Бразилія вже потрапили в одну групу на чемпіонату світу. Тоді четвертою командою в групі була Коста-Рика. Матч між двома європейськими командами відбувся в другому турі. І закінчився скандалом. Швейцарці перемогли завдяки голам Граніта Джаки та Джердана Шакірі. А від їх святкування у сербів все просто "спалахнуло".

Джака та Шакірі – етнічні косовські албанці. Швейцарцями вони стали вимушено – їх родини втікали від війни на Балканському півострові, яку розвязали серби. Але про свої коріння вони не забули. Тож у матчі проти Сербії обоє після забитих голів під час святкування показали символ Албанії – двоголового орла. Та й сам Шакірі на цей матч вийшов в бутсах, де на одній був прапор Швейцарії, а не другій – Косово.


Джердан Шакірі під час святкування забитого голу у ворота Сербії / фото dpa

Сербські фанати на трибунах після цього почали вигукувати "убий шиптара" (зневажлива назва албанців та косоварів серед сербів). За що і поплатилися. ФІФА оштрафувало футбольний союз Сербії за поведінку фанатів. Правда і Джака та Шакірі теж були оштрафовані за показані символи. Хоча серби вимагали їх дискваліфікації.

Детальніше Коли на першому місці не лише футбол: топові матчі ЧС-2022, які привертають додаткову увагу

У 2018 році ця перемога дозволила Швейцарії вийти з групи в 1/8 фіналу. Сербія ж програла в третьому матчі Бразилії та вилетіла з турніру.

У 2022 році збірні Сербії ат Швейцарії в одній групі. А в складі швейцарців і далі грають Джака та Шакірі. При цьому перший з них – капітан команди. Тож це буде не лише матч "за три очки" та вихід з групи.

Хто вийде з групи G

Бразилія. Команди точно гарантувала собі вихід в плей-офф. Залишилося дізнатися – з якого місця. Цілком ймовірно, що з першого. Посунути їх звідти може лише Швейцарія. Але це лише за умови, що "селесао" програють, а швейцарці виграють і обійдуть їх за різницею забитих-пропущених голів. Поки в Бразилії +3, а у Швейцарії – 0.

Швейцарія – головний фаворит за другу путівку в 1/8. Команду влаштує і нічия, якщо Камерун не виграє в Бразилії.

А от Сербії та Камеруну треба не лише перемагати, але й дивитися, як зіграє їх суперник. Адже обидві команди мають по одному набраному балу. Але Камерун вище в турнірній таблиці саме завдяки тому, що в нього краща різниця забитих-пропущених голів – 3:4 проти 3:5 в сербів. Тож якщо обидві команди переможуть, то сербам для проходу треба перемагати, забивши на один гол більше, аніж Камерун.

Завдання складне, але виконати можливо

Камерун в останньому матчі буде грати проти збірної Бразилії. З однієї сторони – це доволі грізна сила. Для прикладу, команда не лише не пропустила жодного голу на ЧС-2022, але й по ворота "селесао" не було завдано жодного удару в площину воріт.

З іншої сторони, декілька гравців в команді зазнали травм. Тож не виключено, що Тіте вдасться до ротації, щоб дати можливість відпочити деяким гравцям. І саме таким шансом і можуть скористатися африканці.

2 грудня і визначиться, хто вийде в 1/8 фіналу ЧС-2022. Команди групи свої матчі розпочнуть одночасно о 21:00.