У півфіналі ЧС-2022 між собою зіграють Аргентина – Хорватія та Франція – Марокко. Перший матч відбудеться 13 грудня, а другий півфінал – 14 грудня. Переможці обох матчів вийдуть у фінал, який зіграють 18 грудня. Ті команди, які поступляться в півфіналі, 17 грудня зіграють у матчі за третє місце.

До теми Чемпіонат світу з футболу 2022: календар та результати матчів

Чинним чемпіоном світу є Франція, яка і продовжує боротьбу за перемогу у 2022 році. Команда двічі вигравала чемпіонат світу – у 1998 році, коли була господаркою турніру, та у 2018 році.

Дві перемоги на чемпіонаті світу має у своєму активі ще одна команда, яка пробилася до півфіналу. Це Аргентина. Вперше "альбіселесте" тріумфували в 1978 році теж на домашньому турнірі. Наступного разу – у 1986 році.

А от дві інші команди ніколи до цього не вигравали чемпіонат світу. Хоча могли. Найближчим до цього була збірна Хорватії, яка в тому ж таки 2018 році теж дійшла до фіналу, але поступилася там Франції. До слова, в 1998 році, коли французи стали чемпіонами, хорвати здобули бронзові нагороди. Тоді ці команди зіграли у півфіналі.

А от Марокко може похвалитися іншим досягненням. Це перша африканська збірна, яка зуміла вийти у півфінал чемпіонату світу. До цього найкращим досягненням команд з Африки була участь у чвертьфіналі, і лише у 2022 році "атласні леви" першим серед африканських збірних здолали цей рубіж.

Детальніше Марокко – гордість Африки: команда здійснила унікальне досягнення на чемпіонаті світу

Марокко та Хорватія вже показали на цьому чемпіонаті світу, що навіть у статусі аутсайдерів можуть не просто дати бій, але й здобути важливу перемогу. Хорватія на своєму шляху вибила головних фаворитів змагання – збірну Бразилії. Марокко зуміло пройти Іспанію та Португалію. Тож навіть те, що вони гратимуть проти потужних суперників у півфіналі не означає, що вони не зможуть їх пройти.

Вже 18 грудня світ дізнається ім'я нового чемпіона світу з футболу. Хто ним буде – покаже лише гра.