Рішення про дискваліфікацію прийняли у Федерації плавання Японії. Дайя Сето заборонено брати участь у будь-яких офіційних заходах до кінця 2020 року, повідомляє Kyodo News. Окрім того, його позбавили капітанського звання в збірній. У федерації вирішили, що Сето порушив стандарти спортивної поведінки.

Варте уваги: Дослідження кохання та невірності: 5 вражаючих виступів TED

Причиною для скандалу стала подружня зрада. У вересні 2020 року журналісти зняли, як до Сето в машину на парковці підсіла незнайомка. Пара поїхала в один з готелів Токіо з погодинною оплатою, які, зазвичай, використовують для секс-послуг. Пара пробула там 1,5 години, після чого покинули готель та роз'їхалися в різні сторони.

Сето – доволі популярний спортсмен в Японії, і така новина швидко розлетілася по ЗМІ. Адже Сето одружений та має двох дітей. Молодша дитина народилася лише у березні 2020 року.

Окрім дискваліфікації у збірній, від Сето відмовилися і його головні спонсори. Серед них і авіакомпанія All Nippon Airways, яка виплачувала йому майже мільйон доларів щороку.

Та як вказано, ця дискваліфікація триває лише до кінця 2020 року, і Сето зможе виступити на Олімпіаді в Токіо, яку перенесли на 2021 рік.

  • Дайя Сето – 26-літній японський плавець. Спеціалізується в комплексному плаванні на дистанціях 200 і 400 метрів.
  • На чемпіонаті світу 2019 року в Кванджу він здобув два титули чемпіона – на 200 та 400 метрах комплексом. На дистанції 200 метрів батерфляєм він показав другий час.
  • До цього у 2013 році в Барселоні та у 2015 році в Казані він здобував золоті нагороди на 400 метрів комплексом. І лише у 2017 році в Будапешті виборов лише бронзову медаль.
  • На Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро у 2016 році він показав третій результат.