Для проєкту "Епізоди війни" Володимир пригадав один з випадків, який трапився при обороні Бахмута. Тоді боєць мав ще зовсім мало бойового досвіду.

Читайте також Білодід розповіла, як на неї впливають ракетні атаки Росії по Україні

Врятував побратимів попри ворожі обстріли

Події відбувалися 31 грудня 2022 року. Наші герої тримали позиції поблизу Бахмуту, не зважаючи на чисельну перевагу ворога.

"Тоді ми з хлопцями були у піхоті. Це був 4-й день бойового виходу на позиції. Стоїмо з побратимом на СПшці і спостерігаємо, як працює наша вогнева підтримка. Ну як спостерігаємо. Просто чуємо свист гармат у бік ворога. Тиші там майже не було у той день.

І ось раптом все затихло хвилин на 10. Нам передають по рації, що у під*рів втрати, мінуснули двох їхніх командирів (один – "200-й", один – "300-й"). Ми зраділи, оскільки це один із найкращих подарунків на Новий рік. Але після ще тривалішої тиші наші позиції почали розбирати з АГС та міномета. Один зі снарядів залетів у бліндаж, де перебували наші брати", – розповів Володимир.

Володимир "Гуп" / інстаграм бійця батальйону "Свобода"

Часу для прийняття рішення було дуже мало. "Гуп" разом з бойовим товаришам кинулися до бліндажу рятувати хлопців.

На той момент усі були "зелені", бо це були перші бойові виходи після КМБ, але ніхто не впав у ступор. У нас було тоді 3 – "300-х", з яких два – тяжких. Спільними зусиллями накинули турнікети та бандажі та з побратимами дотягли поранених до евакуації. Це було геть не просто. Відстань була не сильно велика, але хлопці були тяжкі не тільки за пораненням, але й за вагою,
– пригадав "Гуп".

Завдяки оперативній евакуації життя побратимів було врятовано.

"Коли була евакуація, у нас на двох СП було лише по одному воїну, які тримали тоді оборону. Оскільки людей для всього того не вистачало, перенести важких поранених допомагав хлопчина з контузією. Я пам'ятаю, як дивився на нього, а він був увесь блідий і дуже погано почувався.

Коли ми повертались з евакуації, по нас із братиками працював під*рський снайпер. Проте нам дуже пощастило, що він був, напевно, якийсь косоокий, і все лягало мимо. Було чутно тільки свист куль. Ми дійшли до своїх позицій для продовження виконання завдань. А хлопців, яких витягли, врятували лікарі",– завершив свою історію Володимир.

Раніше ми розповідали, як війна зруйнувала плани тенісиста Сергія Стаховського. Експерша ракетка України планував повернутися на корт.