Чемпіон Європи-2020 з греко-римської боротьби Семен Новіков дебютував на міжнародному турнірі в якості спортсмена із Болгарії. Тож Україна остаточно втратила спортсмена, який міг представити нашу державу на Олімпійських іграх.

Читайте також Українська борчиня повторила чемпіонське фото Мессі, Беленюк підколов Лео

Світлину з турніру Новіков опублікував у своєму Instagram. На ній атлет вдягнений у борцівське трико із прапором Болгарії.

"Повернувся до справи після півторарічної перерви", – написав Новіков.

Семен Новіков захищає кольори Болгарії / instagram.com/semen_wrestler

Як Новіков змінив громадянство

Для того, щоб атлет змінив спортивне громадянство потрібна згода федерації. За інших умов спортсмен має відбути трирічний карантин і лише тоді зможе виступати за збірну іншої країни.

За словами старшого тренера збірної України з греко-римської боротьби Володимира Шацьких, Новікову не давали дозвіл на зміну громадянства. Проте Міжнародної федерації боротьби скоротила термін дії карантину на півтора роки.

Точкою відліку для Новікова став Індивідуальний кубок світу з боротьби, який проходив у Белграді в грудні 2020 року. Таким чином Семен вже відбув свій термін. Це дозволить Новікову в якості представника Болгарії завоювати путівку на Олімпіаду-2024.

  • Нагадаємо, що 26-річний уродженець Харківщини представляв Україну на міжнародних змаганнях.
  • У лютому 2020 року Новіков сенсаційно виграв чемпіонат Європи з греко-римської боротьби у Римі
  • Семен був одним із претендентів на поїздку у складі збірної України на Олімпійські ігри в Токіо в 2021 році. Спортсмен вимагав провести поєдинок із Жаном Беленюком, щоб визначити найсильнішого.
  • Проте народний депутат відмовився від сутички і поїхав у Токіо завдяки завойованій ліцензії.