Рижикова: Було надзвичайно складно себе опанувати

32-річна легкоатлетка, яка спеціалізується на бігу на 400 метрів із бар'єрами, розповіла, що не збиралась продовжувати виступи після 24 лютого. Анна Рижикова зізналась, що їй складно змагатись, коли у її рідній країні повномасштабна війна.

Читайте також Українські каратисти завоювали 6 медалей у Баку, чемпіонкою стала Серьогіна

Однак дзвінок від спонсорів переконав легкоатлетку продовжити брати участь у змаганнях заради перемог України на спортивному фронті. Наприкінці березня Анна таки виїхала за кордон. Рижикова розповіла, що на кордоні зустріла інших українських спортсменів. Але у той час атлетам було не до розмов через ситуацію у країні та моральний стан.

Було не до спорту. В якийсь момент зі мною зв’язалися спонсори, сказавши: "Ми вам допоможемо, треба продовжувати змагатись, виїжджайте",
– сказала призерка Діамантової ліги.

На зборах у Португалії легкоатлетка не могла нормально сконцентруватись на спорті, адже постійно стежила за новинами про Україну. Рижикова зауважила, що своїми виступати українські спортсмени нагадують світу про свою країну та війну, від якої продовжують страждати мирні громадяни.

У Португалії ми не могли нормально тренуватися, постійно переглядали новини з України і було надзвичайно складно себе опанувати. Проте всі розуміли: треба продовжувати змагатися, аби перемогами привертати увагу до України, відвойовувати спортивний фронт, щоб світ чув нас і бачив,
– додала легкоатлетка.

Що відомо про кар'єру Анни Рижикової

  • Досвідчена легкоатлетка, призерка Європи та світу, яка у 2019 році додала до своїх регалій ще й два "золота" Європейських ігор.
  • У 2012-му здобула головну нагороду у кар'єрі кожного спортсмена. Рижикова стала третьою на Олімпійських іграх у Лондоні (4х400).
  • У цьому сезоні неодноразово стала призеркою етапів Діамантової ліги – найбільшого комерційного турніру з легкої атлетики.
  • Наприкінці серпня 2022 року стала бронзовою призеркою чемпіонату Європи у Мюнхені.