Корупція в УАФ

Українську асоціацію футболу останні півроку-рік огортають різні скандали. Минулої осені голову УАФ Андрія Павелка та генсекретаря організації Юрія Запісоцького було заарештовано за звинуваченням у корупції.

До теми Новий скандал в УПЛ: Павелко натякнув на договірний характер матчу Дніпро-1 – Металіст

Пов'язана ця справа із будівництвом заводу з виробництва штучних полів. Павелка випустили під заставу у майже по 10 мільйонів гривень. Пізніше Печерський районний суд Києва відсторонив Андрія Васильовича від посади на три місяці – до 13 травня 2023-го.

Павелко знайшов заміну?

Втім це рішення не набуло чинності, адже адвокати президента УАФ подали апеляцію. Тим не менше, Печерський суд продовжив відсторонення Павелка ще на два місяці – до 9 липня.

Відео засідання Печерського районного суду Києва:

У голови українського футболу є п'ять днів на подачу апеляції. Втім декотрі ЗМІ повідомляють, що Андрій Васильович підписав документ про призначення віцепрезидента УАФ Олега Протасова тимчасово виконуючим обов'язки голови організації.

Читайте також Збірна України не зніматиметься з відбору Євро-2024: заява президента УАФ Павелка

Історія Андрія Павелка

Відзначимо, що Андрій Павелко став головою ФФУ (пізніше – УАФ) у березні 2015 року. Після цього він двічі переобирався на цю посаду. але вибори у 2023 році були скасовані Печерським судом через підозри у корупції.

У цей же час Павелко був народним депутатом від "Блоку Петра Порошенка", склавши повноваження у 2019-му. Також з травня того ж року Андрій Васильович є членом Виконкому УЄФА. До нього він був переобраний на початку квітня цього року.