У середу, 4 вересня, у Парижі відбувся легкоатлетичний фінал у штовханні ядра в класі F32. За медальний комплект у цій дисципліні змагалися 13 спортсменок, пише 24 Канал.

Москаленко виборола золоту медаль Паралімпіади

Титулована українська спортсменка була серед головних претендентів на медаль. На минулих Іграх в Токіо-2020 Москаленко стала чемпіонкою Паралімпіади.

Головними конкурентами українки за медаль найвищого ґатунку була бразилійка Ванна Бріто та представниця країни-агресорки Євгенія Галактіонова.

У фіналі Анастасія у найкращій спробі штовхнула ядро на 8,00 метрів. Це новий світовий рекорд у цій дисципліні. Перевершити цей результат не змогла жодна із суперниць. До речі, попереднє досягнення належало Бріто з Бразилії, яка у підсумку здобула срібну медаль.

Результат фіналу у штовханні ядра / скриншот з офіційного сайту Паралімпіади-2024

Анастасія Москаленко стала чемпіонкою Паралімпійських ігор-2024. Це друге "золото" в кар'єрі української спортсменки.

Що відомо про Анастасію Москаленко

• 24-річна спортсменка народилася в Дніпрі.
  • Анастасія є дворазовою чемпіонкою світу у штовханні ядра.
  • Тріумфальним виявився виступ Москаленко на Паралімпіаді у Токіо. Українська легкоатлетка стала чемпіонкою Ігор у штовханні ядра та срібною призеркою у метанні булави.
  • Паралімпіада в Парижі стала другою в кар'єрі спортсменки.
  • Анастасія виступає в паралімпійській категорії F32. До неї належать спортсмени, що мають помірний чи сильний гіпертонус, атаксію, атетоз, що вражає всі чотири кінцівки та тулуб.