У серпні 2021-го напередодні 30-ліття Незалежності України у своєму інстаграмі Баюл повідомила, що відмовилася від українського громадянства.

Читайте також Без слів: Росія нагородила фігуристку Валієву, яку спіймали на допінгу на Олімпіаді-2022

Баюл опублікувала пост в мережі, де вона поскаржилася, що Президент України Володимир Зеленський не запросив її на святкування.

Проте нині Баюл заперечує те, що у неї немає українського громадянства.

Знаєте, коли я у себе на сторінці оголосила, що помру американкою… Може, в цьому є частка правди. Адже я вже 28 років живу в Америці, думаю вже як американська людина. Але душа моя та серце – в Україні. Особливо зараз,
– наголосила фігуристка.

Олімпійська чемпіонка наголосила, що своє громадянство вона не змінювала, і не планує це робити.

"Ви повинні зрозуміти – мій батько, моя мати, уся моя рідня лежить в українській землі. Від українського громадянства я не відмовилася. Хоч і сказала, що відмовилася, що подам на американське.

Тяжко про це говорити, але ви знаєте, що у нас визнається лише одне громадянство. А в Америці ти можеш мати два паспорти – американський та, наприклад, як у мого чоловіка, італійський. А Україна визнає лише український паспорт", – сказала Баюл.

Так от, у мене як був український паспорт, так він і лишився. Я про це сказала на ток-шоу на телеканалі "Україна" ще до війни. Я громадянка України,
– додала ексфігуристка.

"Займаюся волонтерством разом із друзями"

Колишня спортсменка наголосила, що Америка недостатньо допомагає Україні.

"Але я вважаю, що Америка недостатньо допомагає Україні. Я спілкуюся з американськими телеканалами, на останньому інтерв'ю звернулася до Джо Байдена та Конгресу. Сказала, що Україні потрібна гуманітарна допомога. Допоможіть, шукайте правильні коридори, як доставити", – зазначила українка.

Також титулована фігуристка розповіла, що наразі вона займається волонтерством у Штатах.

Наразі займаюся волонтерством разом із друзями. Ось організовували мітинг. Було 50 машин, самі пошили прапори, попередили поліцейських, що кричатимемо "Слава Україні!". Це все йде зі своєї кишені, ми самі,
– сказала Баюл.

Оксана Баюл – олімпійська чемпіонка(1994 рік), дворазова срібна призерка чемпіонатів Європи (1993, 1994), чемпіонка світу (1993).