Фонд "Наша Варшава" та баскетбольний клуб Варшава запустили ініціативу з підтримки баскетболу в Україні. Зібрані кошти підуть на відновлення та реконструкцію спортивного коплексу "Авангард" у Києві, який постраждав від російського ракетного обстрілу.

Варте уваги Айнарс Багатскіс залишив посаду головного тренера збірної України з баскетболу

"Маленький внесок у велику справу"

Організатором акції став 18-річний українець Микита Білко, який після початку повномасштабного вторгнення Росії на території України, переїхав до Польщі. Наразі Микита виступає за тамтешній колектив Варшава. Юний баскетболіст розповів, що мотивувало його ініціювати збір коштів на відновлення СК "Авангард".

У цей зал я вперше потрапив маленьким хлопчиком. Там у вісім років я вперше взяв у руки баскетбольний м’яч і закохався в гру всім серцем. Після цього я провів майже всі тренування там, провів більшість своїх матчів. Саме на цьому майданчику я провів свій перший матч у Першій лізі, у молодіжних змаганнях. Там я фактично провів все своє дитинство. На жаль, війна призвела до того, що цей зал перестав бути другим домом для великої групи дітей та їхніх тренерів, яким він був для мене. Будь-яка допомога у відновленні СК "Авангард" зараз дуже важлива, тому ми вирішили зробити свій маленький внесок у цю велику справу,
– розповів Микита Білко.

Також клуб Варшава 1-го квітня організує турнір "Варшавський баскетбол для Києва". Зібрані кошти зі змагань будуть спрямовані на відбудову того ж самого СК "Авангард".

Допомога юним баскетболістам

  • Фонд "Наша Варшава" займається допомогою українському народу з лютого 2022-го року.
  • Однією з ініціатив їхньої праці було опікування групою талановитих молодих українських баскетболістів віком 16-18 років.
  • Юнаки були зареєстровані у польській баскетбольній лізі як команда Варшава.
  • Колектив успішно бере участь в іграх чемпіонату U-19 та третій лізі Баскетбольної асоціації Варшавського округу, представляючи український спорт на польських баскетбольних майданчиках.