2020 рік у світі спорту мав пройти під символами Чемпіонату Європи з футболу та Олімпіади з Паралімпіадою. Так би й було, якби в справу не втрутився китайський коронавірус. Спалах хвороби в китайському Ухані завдав удару по спорту спочатку в цій країні. А тепер загрожує і світовим змаганням.

До теми: Китайський коронавірус Covid-2019: симптоми та як намагаються лікувати

Першими від нього постраждали зимові види спорту, етапи яких мали відбутися в Китаї. Та найбільш відчутним став удар по Формулі-1. Організаторам довелося перенести етап, який мав відбутися в Шанхаї 19 квітня.

Однак це були змагання, які мали б відбутися в Китаї. Та вже наприкінці лютого під загрозою проведення і Олімпіада в Токіо, і Євро-2020, що прийме 12 міст Європи.

До слова: Чи перенесуть Євро-2020 та Олімпіаду через коронавірус: заяви УЄФА та МОК

Чому Євро-2020 може не відбутися

Одним з найбільших осередків спалаху коронавірусу в Європі стала Італія. Станом на 26 лютого в країні зафіксовано понад три сотні випадків зараження коронавірусом та 12 смертей. І саме Італія має приймати відкриття Євро-2020 – 12 червня в Римі. Там також відбудуться ще два матчі групового етапу та чвертьфінал.

Поки ж в країні переносять футбольні матчі, інші відбуваються без глядачів. Саме за порожніх трибун міланський "Інтер" зіграє у Лізі Європи проти "Лудогорця" 27 лютого. Дивитися з екранів доведеться і "велике італійське дербі" між "Ювентусом" та "Інтером" 1 березня. Як буде розгортатися ситуація в Італії надалі – важко сказати.

Що про це говорять в УЄФА

В УЄФА уважно стежать за цим. При цьому відстежують вони не лише Італію, але й інші 11 країн, в чиїх містах відбудуться матчі Євро-2020.

"Ми перебуваємо на етапі очікування. Ми стежимо за всіма країнами, і футбол повинен слідувати вказівкам окремих країн. Спортивний шлях буде закритий тільки в разі погіршення ситуації", – розповів віцепрезидент УЄФА Мішель Уве Уве.

У яких містах відбудеться Євро-2020?
Амстердам (Нідерланди)
Баку (Азербайджан)
Більбао (Іспанія)
Бухарест (Румунія)
Будапешт (Угорщина)
Копенгаген (Данія)
Дублін (Ірландія)
Глазго (Шотландія)
Лондон (Англія)
Мюнхен (Німеччина)
Рим (Італія)
Санкт-Петербург (Росія)

Варто відзначити, що з тих країн, які приймуть Євро-2020, коронавірус зафіксували у Великій Британії, Румунії, Німеччині та Іспанія. Щодо інших європейських країн, то в переліку Греція, Австрія, Хорватія, Швеція, Франція, Фінляндія, Бельгія та Швейцарія. Окрім Італії, летальний випадок поки був зафіксований у Франції.

Букмекери приймають ставки

Тим часом компанія FavBet запропонувала уболівальникам зробити свої ставки на те, чим може обернутися ситуація з коронавірусом. Судячи по котируваннях, перенесення Євро-2020 цілком реальне – коефіцієнт 5.

Перенести чи скасувати?

Головне питання – якщо ж епідемія коронавірусу не піде на спад, як поступлять в УЄФА – перенесуть змагання чи взагалі скасують. Поки організатори не говорять про це, хоча мали б відпрацьовувати запасні варіанти. Навряд чи вдасться перенести змагання на пізніший термін – в Європі стартує новий футбольний сезон. Скасувати теж не вихід – це потягне за собою чималі фінансові втрати для організаторів.