Цьогоріч Україну на зимовій Олімпіаді – 33 спортсмени. Менше не було ніколи. І медаль на шиї лише в Олександра Абраменка. Та не абияка, а перше в історії українського фристайлу "золото".
"Досі не віриться, що це золота медаль. Ми йшли до якоїсь медалі, але не думали, що це буде золота медаль", – прокоментував золотий медаліст зимових Олімпійських ігор 2018 у фристайлі Олександр Абраменко.
Читайте також: Скандал на Олімпіаді: Український спортсмен власноруч збирав санки напередодні змагань
Про неї Олександр мріяв з дитинства. Позаду у кар'єрі – три Олімпіади. І лише з четвертої спроби таки взяв жадане "золото". Нагороду приніс йому стрибок зі складною комбінацією. Абраменко виконував його вперше. Ризикнув, бо іншого шансу вийти на п'єдестал не було.
Він відрізняється тим, що вкінці третього сальто два гвинти. Це не найвищої складності стрибок, але він потрібен був третім, тому я його і застосував,
– зазначив спортсмен.
І отримав найвищі 128,5 балів, залишивши позаду суперників з Китаю і Росії.
Фото де, українець у прапорі обіймає росіянина Іллю Бурова, згодом обурило соцмережі. Абраменко пояснює тоді просто ділився емоціями.
Це були такі емоції в той момент. Можна сказати, що я не контролював себе. Щирі емоції були, бо це був мій друг по спорту, тому я так вчинив,
– сказав Абраменко.
"Золото" Олімпіади є, а бази для спортсменів у фристайлі досі немає. Закинутий трамплін, перший тренувальний майданчик Олександра, вже багато років не функціонує. Тож спорстмени тренуються за кордоном. Тренер золотого медаліста Енвар Аблаєв сподівається, що після перемоги на фристайл в Україні нарешті звернуть увагу.
Ми дуже сподіваємось на те, що у нас таки буде своя база в Україні, бо, по-перше, дуже багато займають часу і сил ці закордонні поїздки, а, по-друге, багато грошей іде з України,
– вважає тренер Олександра Абраменка Енвер Аблаєв.
В олімпійської збірної попереду довгоочікувана відпустка. Олександр Абраменко відпочиватиме місяць. А далі – тренування, щоб здійснити нову мрію про нову медаль.