Хлопець змалку грав у хокей та бейсбол – брав приклад зі старшого брата. Однак у 15 років Террі стає єдиним годувальником у сім'ї, адже помирає старший брат, а батько падає з риштування і травмує спину.

Перший контракт приніс юнаку 2 тисячі доларів. Глядачів дивує, як Террі стоїть у воротах – плечі практично торкаються колін. Тоді як його колеги стоять випроставшись. Українець пояснював, що так він краще контролює ворота, не згадуючи, що вроджена хвороба спини не дозволяє йому розправити плечі.

На початку кар'єри Савчук не одягав маску. Її тоді не було прийнято носити, тож Террі сміливо підставляв обличчя шайбам. Їх швидкість може досягати і 150 кілометрів на годину. Шрами – це дрібничка, шкода, що зір на одному оці так і не вдалося повністю відновити.

В 23 роки у Савчука діагностували артрит, але спортсмен не зважає на хвороби, адже у свої 23 він найкращий воротар "НХЛ". Террі грав всупереч хворобам і травмам. У 1954 році в автомобільній катастрофі він рве собі легені, але пізніше повертається до тренувань і завойовує нові кубки для команди.

Читайте також: Як українець завоював любов американців інтелектуальним шоу

Згодом лікарі діагностують у хокеїста мононуклеоз – хворобу, що супроводжується постійною гарячкою і тяжкою ангіною. Тоді Террі йде з хокею і займається продажем машин.

Проте пізніше, Террі все ж перемагає самого себе і повертається у спорт та завойовує ще один Кубок Стенлі. Долаючи постійний біль, Террі Савчук провів 103 матчі без пропущеної шайби. Знадобилося ще 39 років, аби цей рекорд побили.