Стадіони Олімпіади-2012

Лондон - господар Олімпійських ігор 2012 року.

Олімпійський парк сформували одразу кілька арен. Серед них - спеціально створений велодром та повністю покрита міддю гандбольна арена, зараз відома як Copper Box.

Лондон, який традиційно славиться стадіонами Wembley і Lord's, взяв на себе і частину олімпійських зобов’язань.

Центральним майданчиком ігор став Лондонський олімпійський стадіон у Lea Valley. Великі плани і мільярди фунтів стерлінгів, Lower Lea Valley змінили до невпізнання. Як – дивіться у відеоматеріалі.

Олімпійський стадіон у Берліні

У 1936 році це був найбільший стадіон у світі. Тоді тут уміщалося 100 тисяч глядачів. Під час реставрації з міркувань безпеки стоячі місця заборонили, тому зараз арена приймає трохи більше 74 тисяч людей. Стадіон є 13-м у списку найбільших у Європі.

Олімпійський стадіон це не просто будівля, це - монумент і його атмосфера впливає на відвідувачів.

Ця будівля пройшла разом з Берліном через серйозні випробування. Тут відбувалися Олімпійські ігри, арена пережила війну. І після реконструкції вона досі залишається стадіоном світового класу.

Олімпійський стадіон Берліна - це не просто олімпійська ікона, це частина історії нації. Детальніше про історію берлінського стадіону дізнавайтеся у відеосюжеті.

Стадіон “Панатінаїкос”

Стадіон “Панатінаїкос” - це одна з великих стародавніх пам’яток і батьківщина марафону.

Організатори Олімпіади 1896 року хотіли, щоб подія відображала національну історію та культуру. Ідея марафону, який символізував подорож Фідіппіда, була дуже вдалою.

Стадіон “Панатінаїкос”, на якому колись відбувалися змагання Панатінаїк, прийняв перший в історії олімпійський марафон. Але перш, ніж стати центром Олімпіади-1896 він пережив капітальний ремонт. Деталі – у відеоматеріалі.