На пляжах Ріо завжди багато туристів. Більшість з них охоче освіжаються у водах океану. Утім, звичайне пірнання може закінчитися проблемами зі шлунком, болями в горлі та навіть захворюваннями серця й мозку. Місця, де вже за кілька днів пройдуть змагання з вітрильного спорту і плавання – шалено забруднені.

У всіх людей, які матимуть контакт із водою, потрапить інфекція. Захворіють не усі – це залежить від стану імунітету. Особливо висока небезпека для дітей, старших людей, та тих, хто має проблеми з імунітетом,
– зазначає вірусолог Фернандо Спіклі.

Новинна агенція Associated Press з допомогою експертів дослідила: кількість шкідливих вірусів у водах Ріо в мільйони разів перевищує норму. Втім організатори Олімпіади беруть до уваги показники вмісту у воді не вірусів, а бактерій. Вони – у нормі. Тому про небезпеку для здоров'я, яку може спричинити вода, – не говорять. Найбільшою медичною проблемою вважають вірус Зіка. Втім, вчені переконують: навіть за найгіршого сценарію захворіти можуть менше сотні людей.

Спортивні об'єкти у Ріо теж викликають питання. Скажімо, несподівано завалилась примість, призначена для змагань із вітрильного спорту. Конструкція не витримала хвиль і шторму. Спортсмени, які вже прибули в Ріо, розповідають про поламані ліфти і діри в стелі – Олімпійське містечко не встигли вчасно здати в експлуатацію.

Є негаразди і зі сферою безпеки. За тиждень до початку Ігор довелося розірвати контракт з компанією, що мала оглядати людей за допомогою спеціальних сканерів. Відтак перевірятимуть людей сили Нацбезпеки, в тому числі поліцейські, які вийшли на пенсію. Загалом же Ігри у Ріо, які розпочинаються вже менше ніж за 5 днів, охоронятимуть 85 тисяч військових.

Читайте також: Олімпійські ігри-2016: хто з українців може привезти медалі?