Головним суддею турніру став срібний призер "Ігор нескорених" у Сіднеї Євген Олексенко. Він завдяки штанзі відновився після тяжкого поранення під час оборони Донецького аеропорту.

Чому варто розрізняти психологічну реабілітацію та адаптацію ветеранів АТО – читайте у матеріалі 24 каналу

"Щоб повернутися взагалі до нормального життя, я хотів відмовитися від милиць та палички. Через це я почав займатися – тренувати ногу. Тобто це насамперед за все реабілітація фізична та психологічна", – розповів призер "Ігор нескорених" Євген Олексенко.

бійці зсу
Призер "Ігор нескорених" Євген Олексенко

Фахівці запевнили, жим штанги лежачи – це безпечна вправа з арсеналу пауерліфтингу. Її можна рекомендувати не тільки для реабілітації бійців, але й для підготовки молоді до служби у війську. А навантаження там чималі.

бійці зсу
Змагання у Запоріжжі

змагання зсу
Бійці рекомендують штангу для реабілітації

Разом з українськими бійцями на змагання прийшло чимало молоді, навіть долучилось й кілька дівчат, які також вправно вижимали штангу. Представники військкомату, які регулярно контактують зі звільненими у запас військовими, підтвердили, що штанга допомагає їм адаптуватися у мирному житті.

зсу бійці
Результати бійців здивували суддів

Серед учасників бойових дій першість здобули Орлов Олександр, а у категорії "учасники бойових дій з інвалідністю" – Картавий Олександр.

Дивіться відео турніру з жиму штанги лежачи серед військових: