Успішне проведення Евро-2022 серед жіночих збірних надихнуло футбольних функціонерів на реформи. Виконавчий комітет УЄФА затвердив нову систему змагань національних жіночих збірних, яка веде до відбору на Євро або чемпіонат світу. З 2023 року запроваджується новий турнір - Ліга Націй.

Читайте також Ротація збірної України: Сергій Ребров вже взимку може очолити головну команду

Формат турніру

  • Новий формат у стилі ліги розділить національні асоціації на три дивізіони.
  • Групи складатимуться з трьох або чотирьох команд.
  • Після закінчення Ліги націй у фіналі визначиться переможець турніру.
  • Крім того, кожні чотири роки визначатимуться три європейські команди, які претендуватимуть на участь в Олімпійських іграх.

Після закінчення кваліфікації в остаточному рейтингу буде визначено команди, які пройшли пряму кваліфікацію на Євро або чемпіонат світу серед жінок, а також команди, які зможуть пройти кваліфікацію через плей-оф. Окрім того, остаточний рейтинг європейських кваліфікацій (з автоматичним підвищенням та пониженням) використовуватиметься для визначення того, в якому дивізіоні національні асоціації стартують у наступному циклі змагань.

Революційні зміни в жіночому футболі прокоментував президент УЄФА Александер Чеферін.

Ми розробили відкриту, конкурентну й тривалу систему, в якій кожен матч матиме значення. Це і є відображення європейської спортивної моделі. Переконаний, що цей формат допоможе всім національним федераціям та збереже мрію про вихід на великий міжнародний турнір,
– сказав Чеферін.