Ірина Абраменко – мати чемпіона світу досі у захваті від перемоги сина. Каже: у той день так хвилювалася, що не могла дивиться змагання у прямому ефірі. І про перемогу Олександра дізналась від друзів.
Перші трюки у лижній акробатиці Олександр почав робити, коли йому й 10 років не було. Його взяли у групу через хорошу фізичну підготовку. І вже у 2006 Олександр вперше поїхав на олімпіаду в Турин. Тоді зайняв 27 місце. І не розчарувався. А навпаки почав мріяти про справжню перемогу. І з радістю прийняв сувенірну медаль.
Читайте також: Абраменко: "Хочу, щоб моя медаль стала поштовхом для відродження бази з фрістайлу"
Олександру подобалося відчуття екстриму у найскладнішому виді фрістайлу – лижній повітряній акробатиці. Спершу спортсмен розганяється на лижах, виїжджає на трамплін і вже у повітрі робить різноманітні трюки. А адреналін має від чого рости, адже найменша висота трампліну – 2 метри.
Першим місцем, де сьогоднішній чемпіон робив перші кроки у спортивній кар’єрі – був миколаївський трамплін. Який ще й до того був єдиною такою спорудою у всьому радянському союзі. Проте тепер трамплін в аварійному стані. Дверей та вікон нема, залізо поржавіло і час від часу тут живуть безпритульні.
Матеріальна база відсутня, трамплін невідремонтований, хоча дітей, які хочуть займатися цим видом спорту дуже багато,
– розповів начальник відділу фізкультури Миколаївської ОДА Олександр Садовський.
Наразі в Миколаєві просто немає тренерів з фрістайлу. Останній – через малу зарплатню та відсутність трампліну звільнився та виїхав працювати за кордон. А через те, що трамплінів немає і по всій Україні, наш переможець увесь рік тренувався за кордоном.
Нагадаємо, 18 лютого Олександр Абраменко виборов для України першу медаль на Олімпіаді-2018 у Пхенчхані – "золото" у фрістайлі. 19 лютого Абраменка офіційно та урочисто нагородили золотою медаллю.