Річард народився в Україні, але прожив тут лише 2 роки. Батьки прагнули кращого життя, тож продали все майно і переїхали до Штатів. Його батько Павло – чемпіон світу з бойових мистецтв, мама Олена – акробат. Своїй дитині вони, здавалось, хотіли передати всі свої вміння, причому змалечку. Коли Річардові було 4 роки, йому змайстрували маленьку штангу. Але дуже швидко він перейшов на дорослий інвентар. У 6 років піднімав штангу вагою 82 кілограми, а за 2 роки – 95.

Журналісти буквально стежили за кожним його кроком, а за хлопцем назавжди закріпилось ім'я Маленький Геркулес. Відтепер він частий гість на спортивних шоу, а познайомитись із ним бажає навіть сам Арнольд Шварценеггер. Утім таке тіло мало й свою ціну – Річард так і не дізнався, що таке дитинство з іграшками і мультиками. На це просто бракувало часу. Натомість щоденні тренування по 6-7 годин, плюс сувора дієта, в якій не було місця солодощам. За спортивним режимом суворо наглядав батько, караючи хлопця, якщо той погано працював.

Мамі діставалося ще більше, одного разу чоловік її так відлупцював, що син самостійно викликав поліцію. Батька посадили у в'язницю. Річард продовжив займатися з тренером, який не хотів робити з дитини стронгмена. Тим більше, що в пресі активно почали обговорювати здоров'я хлопчика.

Частка жиру в його тілі становила менше 1%, а це могло мати смертельні наслідки. До того ж експерти вказували, що без чоловічого гормона тестостерону неможливо накачати такі м'язи. А от до 10 років він не виділяється. З'явилась підозра, що батько давав сину стероїди.

З часом тіло українця привертало все менше уваги, його ім'я рідше з'являлось у пресі. Зараз йому 24 і він працює каскадером на кіностудії Universal і мріє про кар'єру інженера NASA.