У чоловічому турнірі Олімпіади змагатимуться 185 національних збірних, у жіночому – 151. У складі кожної команди – 4 основних гравці та 1 запасний.

Чоловіча збірна України: Василь Іванчук, Павло Ельянов, Юрій Криворучко, Руслан Пономарьов, Антон Коробов (капітан – Олександр Сулипа).
Жіноча збірна України: Анна Музичук, Марія Музичук, Анна Ушеніна, Наталя Жукова, Юлія Осьмак (капітан – Михайло Бродський).

Церемонія відкриття Олімпіади була масштабною і яскравою. Справжній фурор викликали українські шахістки, які прийшли на свято у вишуканих сукнях відомої дизайнерки Юлії Магдич.

До мене звернувся президент Федерації шахів Києва Павло Куфтирєв і запропонував створити парадну форму для національної збірної України, – розповідає Юлія Магдич. – Я маю 2-й розряд з шахів, тому пропозиція мене надихнула і стала певним творчим викликом. Бо завдання стояло непросте: форма повинна бути жіночною, українською та водночас стриманою, адже шахи – спорт серйозний. Окрім того, у кожної чемпіонки – свої вподобання. Але, здається, нам вдалося об’єднати всі ці фактори в одній сукні. Я вирішила скомбінувати актуальний нині темно-синій колір з яскравою барвистою вишивкою братчиків. Дотрималися ми і синьо-жовтої гами. Фасон обрали А-силуету, який чимось нагадує шахові фігури. На вишивку кожної сукні пішло 16 кілометрів ниток. Особисто від себе у вишивку я додала, як побажання, золоті нитки – тож до суконь дуже пасуватиме олімпійське "золото"!


Жіноча збірна України – це клас!

24 вересня відбудеться 1-й тур Всесвітньої олімпіади. Початок матчів – 15:00. Фінішує турнір 5 жовтня.

Читайте також: Націлені на золото: українські шахістки поїхали на Олімпіаду в ексклюзивних сукнях