Збірна України гарантувала собі участь у третьому раунді кваліфікації. Команда займе точно одне з трьох прохідних місць у квартеті. Але головне питання – яке саме. Адже українці претендують як на перше місце в групі за результатами другого раунду відбору, так і друге чи третє. Все вирішить матч проти Іспанії 7 липня в Ризі.

Цю гру наша команда мала провести в Києві 27 лютого. Це була б друга гра між командами за чотири дні. Адже 24 лютого ці збірні між собою зіграли в Іспанії. Та через військове вторгнення Росії до України цю гру в Києві провести не вдалося, і довелося відкласти. Поки домашнім майданчиком для "синьо-жовтих" стала Рига, де наша команда вже обіграла Грузію.

Варте уваги Нищить ціль з відстані 1,5 кілометра: засновник Favbet Foundation передав ЗСУ надсучасну зброю

Перемагати з різницею у +22 очки

Україна у групі виграла три матчі, ще по разу програвши Грузії та Іспанії. Грузини ж поки лідери групи, але теж мають дві поразки, зігравши всі свої матчі. Іспанці програли лише один раз. Тож матч між Україною та Іспанією вирішить, хто на якому місці фінішуватиме. Це важливо для подальшого відбору.

Без врахування матчів проти останньої команди квартету – Північної Македонії, різниця набраних/пропущених очок в України -6, а в Іспанії – +36. Грузія має у своєму пасиві -30.

Україні треба перемагати. Це як мінімум забезпечить нашій команді друге місце в групі. Перемога з різницею у +22 очки (або +21, але набравши при цьому більше 88 очок) виведе нас на перше місце в групі. Поразка залишить нас на третій сходинці.

Чому так важлива перемога

У третьому раунді кваліфікації три команди з групи G, у якій виступає Україна, об'єднаються з трьома командами з групи H – Італією, Ісландією та Нідерландами. При цьому результати попередніх матчів збережуться. А зіграють вони проти команд, з яким до цього не грали.

В групі H була і росія. Але її дискваліфікували з відбору. ФІБА ухвалила рішення не враховувати результати матчів проти росії, тоді як у групі G не враховуватимуться підсумки ігор проти останньої команди – Північної Македонії.

Якщо Україна переможе Іспанію, вона матиме баланс перемог/поразок 2:2. Такий же результат буде і в Грузії та Іспанії. У той час як в Італії та Ісландії – 3:1. Нідерланди ж вийшли в наступний раунд, маючи чотири поразки.

За таких умов Україна зберігає чудові шанси на вихід на чемпіонат світу, адже з кожного секстету виходитимуть три команди.

Якщо ж Україна програє матч іспанцям, то вийде в наступний раунд з показником 1:3. Це значно ускладнить завдання нашим баскетболістам, адже команда посідатиме передостаннє місце.