Змагання в Тернополі – це завершальний етап Чемпіонату світу у найважчій категорії човнів "Формула 500". Крім того на озері провели ще два етапи Чемпіонату Європи у класі "Формула 125" та "Формула 250". Все відбувалося просто у центрі міста, на тернопільському ставі.

Я перший раз сюди приїхав в 1966 році. І з того часу практично кожен рік тут проводилися змагання – Чемпіонати України, Радянського Союзу, фінал Кубка СРСР,
– наголосив чемпіон СРСР з водно-моторного спорту Іван Герасименко.

На змагання до Тернополя з'їхалися півсотні спортсменів з 13 країн світу.

"Змагання організовані добре, як і мали б бути. Вода в озері для пілотування теж хороша. Все добре на цей момент, окрім моїх результатів. Вони бажали б кращого", – підкреслив учасник змагань з Великої Британії Вайн Тернер.

Загалом швидкісні боліди розвивають швидкість до 200 кілометрів за годину. Кращим у класі "Формула 125" став учасник з Естонії. Ще дві перемоги у категорії "Формула 250" та "Формула 500" здобули представники з Італії. Українські ж гонщики на воді фінішували сьомими.