Про це Жданов написав на своїй сторінці у Facebook.

"Для Федерації художньої гімнастики, тренерів, членів національної збірної команди України, для нашого міністерства — це справжній шок і удар. Всі відверто розчаровані вчинком Романової. Що сталося? Батьки Романової, які проживали на окупованій Луганщині в місті Краснодон, а потім виїхали в Російську Федерацію — на днях несподівано з'явилися в Києві. Нікого не повідомивши, вони забрали доньку з спортивного інтернату та вивезли в Росію", — розповів міністр.

Він припускає, що за діями батьків 17-річної гімнастки можуть стояти російські спецслужби, які провели з ними відповідну роботу.

Ці дії спрямовані не стільки на посилення Росії, в команді якої існує величезна конкуренція за право виступати на Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро, скільки на відвертий саботаж підготовки збірної України до Олімпійських ігор і ослаблення художньої гімнастики України. Як стало зрозуміло сьогодні, перші приховані ознаки цього саботажу проявилися вже на чемпіонаті світу 2015 року, коли Романова, посилаючись нібито на біль в нозі, — відмовилася брати участь у фіналі багатоборства, який був відбірковим на Олімпіаду. Внаслідок цього Україна недорахувалася ліцензій,
— розповів Жданов.

Міністр вважає, що Росія захоче видати Романову за політичного біженця, яка нібито піддавалася утискам в Україні.

За словами Жданова, його відомство постарається зробити все можливе, щоб домогтися введення санкцій щодо "спортсменів-перебіжчиків".

Маємо інформацію з різних джерел про намір гімнастки Елеонори Романової змінити українське громадянство на російське. Дл...

Опубліковано Ігором Ждановим 22 лютого 2016 р.

Раніше стало відомо, що 17-річна українська гімнастка Елеонора Романова вирішила змінити громадянство на російське. У командних змаганнях з художньої гімнастики дівчина здобула "бронзу" чемпіонатів світу 2014 і 2015 років і чемпіонату Європи — 2015. На турнірі в Бразилії Романова виграла золото у складі збірної України.