Про це повідомляє звіт антидопінгової панелі Міжнародної федерації водних видів (FINA).
Скільки, скільки? Проти 43 російських спортсменів відкрили справу через допінг, підозрюють 298 осіб
У вересні минулого року офіцер допінг-контролю з асистентами відвідала будинок спортсмена, який розташований в провінції Чжецзян.
У звіті FINA, які опинилися в розпорядженні Sunday Telegraph, йдеться, що під час візиту допінг-офіцерів мати спортсмена попросила охоронця принести молоток в кімнату, де Сунь Ян проходив тестування. Далі описується, як лікар збірної Китаю запропонував Суню розбити пробірки з кров'ю, щоб зіпсувати зразки.
Спочатку Сунь не хотів здавати аналізи, але погодився здати тільки кров, відмовившись від аналізу сечі. Лікар команди одразу звинуватив допінг-офіцера в некомпетентності.
Пізніше офіцер допінг-контролю, яка перебувала в іншій кімнаті, почула звук битого скла. Під час процедури відбулися й інші порушення: Сунь кілька разів залишав кімнату за згодою допінг-офіцера, хоча цього робити не можна.
Читайте також: Дискваліфікація російського біатлоніста принесла Україні три золоті медалі
Раніше антидопінгова панель FINA заявляла, що Сунь Ян не порушував правил, однак це рішення намагається оскаржити Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA).
Через проблеми з документацією FINA не пред'явила китайському спортсмену звинувачень в порушенні антидопінгових правил, обмежившись попередженням. А команда Суня стверджує, що порушень не було.
Хто такий Сунь Ян?
Дворазовий чемпіон Лондона-2012 і переможець Ігор в Ріо. У 2014 році він відбував тримісячну дискваліфікацію через вживання забороненого препарату, про яку Федерація плавання Китаю повідомила тільки після закінчення відсторонення.