З сезону 2021/2022 в Європі стало на один міжнародний клубний турнір більше – третім стала Ліга конференцій. А першою переможницею турніру у 2022 році стала італійська Рома.

Та у 2023 році італійські клуби можу здійснити інше досягнення. Адже вийшло так, шо у фінал кожного турніру вийшло по одному італійському клубу. У фіналі Ліги чемпіонів зіграє Інтер, за перемогу в Лізі Європи змагатиметься Рома, а Фіорентина може залишити трофей Ліги Європи ще на сезон в Італії. Відтак якщо вони виграють свої фінали, то три трофеї відправляться до Італії. Такого в історії європейського футболу ще не було.

Випробування для "вовків"

Першою за трофей зіграє Рома. 31 травня вона зустрінеться в Будапешті з іспанською Севільєю. І випробування буде доволі складне. Адже Севілья шість разів грала у фіналах Кубка УЄФА / Ліги Європи, і всі шість разів перемогла. Жоден інший клуб не має стільки перемог в Лізі Європи, як Севілья.

Для обох команд вкрай важливо перемогти у фіналі. Адже окрім трофея, це дасть можливість зіграти в груповому етапі Ліги чемпіонів наступного сезону. Ні Рома, ні Севілья через свої чемпіонати не змогли отримати це право – вони фінішували поза першою четвіркою. Рома поки на шостому місці (яке дає право зіграти у Лізі Європи), але може ще впасти і на сьому сходинку, яка відправить команду в Лігу конференцій. А там зовсім інші призові, аніж в Лізі чемпіонів чи навіть Лізі Європи.При цьому Рома не може перемогти в чемпіонаті Італії останні сім матчів – чотири нічиї та три поразки.

А от виступи Севільї нагадують гойдалки – вона може три поспіль матчі виграти, а може тричі покинути поле без перемог. До цього команда активно рятувалася від вильоту з Прімери, і коли завдання було виконано, то результати пішли на спад. Але на фінал "нервіонці" можуть зібратися. І всьоме в історії виграти Лігу Європи.

Молотком по фіалках

Не менш цікавим буде і протистояння у фіналі Ліги конференцій, де Фіорентина змагатиметься з англійським Вест Хемом. Обидва клуби не можуть похвалитися значними досягненнями на міжнародній арені. Фіорентина ще як в 1961 році вигравала Кубок володарів кубків. "Молотобійці" вигравали цей трофей в 1965 році. Тож навряд чи клуби відмовляться від перемоги та здобуття трофея, який можна буде поставити в клубному музеї. А можливість зіграти в Лізі Європи наступного сезону буде додатковим приємним бонусом.

Фінал Ліги конференцій відбудеться 7 червня.

Явний аутсайдер чи Давид проти Голіафа?

У 2017 році востаннє італійський клуб грав у фіналі Ліги чемпіонів. Тоді це був Ювентус, який поступився Реалу. У 2010 році востаннє італійський клуб вигравав Лігу чемпіонів. Це був саме Інтер, який тоді у фіналі обіграв Баварію.

У 2023 році Інтер знову може перервати гегемонію іспанських та англійських клубів в головному європейському клубному турнірі. Однак протистоятиме "нерадзуррі" якраз один з гегемонів – англійський Манчестер Сіті.

Варте уваги Хто зіграє в Лізі чемпіонів 2023/2024 та які шанси в українського клубу пробитися напряму

"Містяни" вже давно серед головних претендентів на перемогу в Лізі чемпіонів, але кожного разу їм чогось бракло. У 2021 році вони нарешті дісталися до фіналу, але там поступилися Челсі.

Щодо Інтера, то команда не була серед фаворитів на перемогу в турнірі. Але вдалий жереб дозволив таки дійти до фіналу.

Фінал Ліги чемпіонів відбудеться 10 червня в Стамбулі. Саме там у 2005 році відбувся фінал турніру, який відомий як "стамбульське диво". В цьому матчі Ліверпуль після першого тайму програвав Мілану з рахунком 0:3. Але у другому таймі з різницею в шість хвилин забив три голи та переміг у серії пенальті. Цього разу жереб знову звів у фіналі англійську та італійську команду, одна з яких з Мілану. Однак хто стане переможцем – покаже лише гра.