Українська хокейна трійця "Uke Line"
Хокеїсти Віктор Стасюк, Джон Буцик та Бронко Хорват у 1950 – 1960 роках стали справжньою сенсацією і закріпили за собою прізвисько "Uke Line", тобто українська лінія. Усі троє були давніми друзями, тож об'єднавшись у команді "Boston Bruins", миттєво поладнали у грі. Зрештою, вони й поселились в одному домі, щоб ввечері обговорювати гру та вигадувати нові комбінації передач. Не дивно, що таку ж згуртованість демонстрували на льоду.
Віктор Стасюк, Джон Буцик та Бронко Хорват
Жоден з українських хокеїстів не дотягував до титулу суперзірки чи генія хокею, але саме поєднання їхніх талантів творило справжню магію. Вони імпровізували, вловлювали хід думок один одного і забивали феєричні голи.
Публіка шаленіла. Нарешті бостонська команда отримала тих героїв, заради яких заповнювалися трибуни. Дружини нерозлучної трійки теж трималися разом. Глядачі приходили подивитися на дива у виконанні "Uke Line" і вони їх отримували.
У 1959 році після 16 зіграних матчів усі три прізвища були серед кращих бомбардувальників NHL. Цій трійці не було рівних принаймні 5 років.
Читайте також: ТОП-5 успішних людей з українським корінням
Український музей в Канаді
Унікальний український музей в Канаді
Музеї української спадщини в канадському містечку Едмонтон – справжня машина часу, що переносить відвідувачів у період з 1891 року аж до 30-х років минулого століття, тобто в перші 40 років, коли українці почали заселяти канадські прерії.
В "українському селі" неможливо знайти класичних екскурсоводів. Натомість, там є актори, які яскраво описують український побут. Деякі з них українці, дехто має українське коріння, а є й такі, що проходили курс українознавства в університеті та навмисно додали до своєї вимови український діалект.
Туристам в музеї дозволяють усе: посидіти на ліжках і спробувати намолоти муку на жорнах.
Читайте також: ТОП-5 військових довершень, якими пишається Україна
П'єр Береговуа – прем'єр-міністр Франції
Об'єднавшись із партією майбутнього президента, П'єр Береговуа спершу отримав посаду Генерального секретаря Єлисейського палацу. Далі – Міністерство соціальної політики, а згодом – Міністерство економіки та фінансів. А у 1992 році український емігрант з Харківщини очолив парламент Франції.
Хоч П'єр Береговуа не зумів стримати безробіття, страйки селян та водіїв, але увійшов в історію Франції, як успішний та справедливий політик.
Читайте також: ТОП-5 таємниць Другої світової війни, пов'язані з Україною
Знаковий британський політик Нік Клеґ
Нік Клеґ – випускник Кембриджського університету, спеціальний кореспондент видання "Financial Times", голова партії "Ліберальні демократи". Як виявилося, британський політик походить із козацько-старшинського роду Закревських, родовий маєток яких досі розташований у селі Березова Рудка Полтавської області.
У 2010 році Нік Клеґ став улюбленцем Великобританії. Після гарячих передвиборчих дебатів із Гордоном Кемероном, рейтинг Ніка зріс до небувалих 74%. Це найбільший показник довіри до політика після Вінстона Черчилля, якого після завершення Другої світової підтримували 83% громадян.
Читайте також: Топ-5 національних символів України
Українські актори в Голлівуді
Здавалось б, у наші дні в титрах голлівудських фільмів легко натрапити на українські прізвища – Ольга Куриленко, Віра Фарміга, Міла Йовович. У це складно повірити, але ще кілька десятків років тому ще чорно-білий Голлівуд практично тримався на вихідцях з України.
Анна Фесак в ролі Грушеньки
В 1932 році співвласник тепер всесвітньовідомої кіностудії Metro-Goldwyn-Mayer – Самюель Голдвін – запросив киянку Анну Фесак до Голлівуда. Той одного разу побачив її в німецькій стрічці про Братів Карамазових. Анна настільки переконливо зіграла роль Грушеньки, що миттєво зачарувала Голдвіна.
Американка українського походження Лізабет Скот з легкістю підкорила Голлівуд. Вона була створена для головних ролей. За всю кар’єру акторка тільки одного разу зіграла роль другого плану, а її партнерами завжди були основні красені Голлівуда, серед них іще юний Елвіс Преслі.
Читайте також: ТОП-5 українських кіношедеврів
Іноді в одному фільмі можна було зустріти одразу кілька акторів українського походження. До прикладу, Лізабет Скотт грала з Джоном Годяком. Його батько був українцем, мама – полькою. Коли голлівудські агенти радили змінити українське прізвище на щось більш зрозуміле американцям, той наперекір відмовлявся.