Олімпійські ігри 2020 стартували 23 липня. І тривали 16 днів. 8 серпня були розіграні останні медалі. Після чого розпочалася церемонія закриття.

До теми Медальний залік України на Олімпіаді в Токіо

Спочатку відбувся парад прапороносців своїх країн. В Україні цю честь довірили веслувальниці Людмилі Лузан, яка принесла Україні дві нагороди – срібло та бронзу.


Прапороносці на закриття Олімпіади-2020 / Фото Getty Images

Вже після цього відбувся і парад атлетів, коли вийшли і решта спортсменів, які ще залишалися в Токіо (через карантинні обмеження спортсмени могли прибути за 5 днів до виступу, і покинути Японію через два дні).


Українська збірна під час закриття Олімпіади-2020 / Фото Getty Images

Особливу увагу серед українських олімпійців привертала гімнастка Христина Погранична. На церемонії закриття вона теж вразила присутніх своєю гнучкістю.


Христина Погранична під час церемонії закриття Олімпіади / Фото Getty Images

Коли олімпійці вже зібралися на стадіоні, організатори провели візуальне шоу, показавши "дух спортсмена, який змагається".

Далі був музичний виступ про "повсякденне життя в Токіо". А також представлені традиційні японські види мистецтва.


Виступ під час церемонії закриття Олімпіади / Фото Getty Images

Традиційно під час церемонії відбулося і нагородження. Свої медалі отримали учасники марафонів. Традиційно тут не було рівним представникам Кенії. Серед чоловіків чемпіоном став Еліуд Кепчоге, а серед жінок – Перес Джепчірчір.

Нагороджували не лише спортсменів. Подякували організатори й волонтерам, які працювали на Олімпіаді. Їх було понад 7 тисяч.

Ще одна частина церемонії – передача олімпійського прапора місту, яке наступним прийматиме Ігри. У 2024 році це буде Париж. Гімн Франції з цієї нагоди виконали в різних кутках, у тому числі й у космосі на саксофоні.


Виконання "Марзельєзи" на саксофоні у космосі / Кадр з відео

Над самим містом пролетіли літаки, з диму виклавши прапор Франції.

Після цього виступив президент МОК Томас Бах. І оголосив про закриття Олімпійських ігор 2020. А після цього погас і олімпійський вогонь.


Олімпійський вогонь загас / Фото Getty Images


У Токіо Попрощалися з Олімпіадою-2020 / Фото Getty Images

Та вже 24 серпня в Токіо стартують Паралімпійські ігри.