У фіналі кваліфікації українка обіграла 126-ту ракетку світу чешку Барбора Крейчікову. Зустріч закінчилась з рахунком 6:3, 5:7, 6:0 на користь юної української тенісистки.

Перед початком третьої вирішальної партії чеська спортсменка поскаржилася на проблеми у спині і попросила медичний тайм-аут. Як наслідок – вона не могла вдало грати на своїй подачі, і Костюк спокійно виграла сет, завершивши поєдинок на свою користь.

За останні майже 20 років 15-річна українка стала четвертою чинною чемпіонкою юніорського Australian Open, якій вдалося пробитися в основну сітку дорослого турніру. У цьогорічному турнірі вона є наймолодшою учасницею.

Окрім Марти Костюк, в основній сітці змагань Україну представлятимуть Еліна Світоліна, Леся Цуренко, Катерина Козлова та Катерина Бондаренко.

До слова, Еліна Світоліна після Australian Open може вперше очолити світовий рейтинг.