Дідусь Вейна мав прізвище Грицько, а бабця з Тернопільщини дозволяла своєму 2-річному внуку бігати по кімнаті з ключкою в руках, доки батько не залив каток на подвір'ї. Натомість Дейв Семенко – вихованець найбільшого притулку української діаспори в Канаді. Та їхні долі поєднав лід.

Ґрецкі був справжнім богом хокею. У 10 років він – зірка дитячої ліги, в 14 – упевнено грає з 20-річними, а у 18 стає наймолодшим хокеїстом Ліги, якого запросили виступити в матчі всіх Зірок. Список досягнень здається нескінченним. 10 разів ставав кращим бомбардиром НХЛ, забив майже 900 голів та встановив 61 рекорд.

Його портрет з'являвся на обкладинці журналу Time, а газетні заголовки рясніли епітетами: найкращий, найвеличніший, легендарний. Це завдяки йому весь світ закохався в хокей.

Читайте також: Видатні лікарі України: вони врятували мільйони життів

Та цього всього могло й не бути. На майданчику за ним полювали, суперники розуміли: такого гравця треба знешкодити або ще краще зробити так, щоб він завершив кар'єру. І тут приходив час Дейва Семенка. На його рахунку мізерні 65 голів за кар'єру, та в нього своє досягнення. В семи регулярних чемпіонатах НХЛ, доки за Вейном наглядав Семенко, Ґрецкі не отримав жодної серйозної травми.

Досягав цього як міг, тобто кулаками. Кожен свій матч бодігард починав фразою "Попереджаю усіх: хто зачепить наших хлопців, будуть мати справу зі мною" і слів на вітер не кидав.

Публіка шаленіла від цього тандему. Один показував дива техніки, досконалі передачі та феєричні голи, інший – справжні кулачні видовища. Тандем, що увійшов в історію спорту.